Izraelska firma domaga się usunięcia słupów elektrycznych z Fortnite

Izraelska firma domaga się usunięcia słupów elektrycznych z Fortnite

Gry, które mogą powodować uzależnienie, to dość gorący w ostatnim czasie temat, jednak naśladownictwo działań z gier wideo w prawdziwym świecie... Tego raczej nie spotyka się zbyt często i są to raczej jednostkowe przypadki. Nikt nie biega po ulicy z RPG (oczywiście wciąż mówimy o cywilizowanym świecie i naśladowaniu gier), ani nie jedzie do myjni samochodowej, by zgubić pościg policji. Pomimo tego izraelska firma skontaktowała się z Epic, domagając się usunięcia słupów elektrycznych, które pojawiają się w niesamowicie popularnej grze - Fortnite. Czego tak obawia się firma energetyczna? Według jej pracowników, gracze mogą chcieć powielić zachowanie  gry w prawdziwym świecie. A można się domyślać, jak groźne jest wspinanie na taki słup. 

Izraelska firma energetyczna domaga się usunięcia słupów elektrycznych z gry. Gracze mogą zacząć po nich skakać również w prawdziwym życiu. A to przecież niebezpieczne! ;) 

Gry generalnie mają oferować ucieczkę od prawdziwego świata i jego ograniczeń, przenosząc nas w świat fantazji, gdzie nie ma fizycznych konsekwencji działań (no może poza otyłością, skrzywieniem kręgosłupa i innymi objawami zbyt długiego przesiadywania przed monitorem). Gry to w pewien sposób sztuka tworzona przez dewelopera i gracze nie spodziewają się, że w rzeczywistym świecie uda się imitować mechanikę gry, albo zachowania bohaterów (poza cosplay). Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie biegał po ścianach i próbował skakać na kilka metrów, bo zobaczył to w Call of Duty, czy Fortnite. Skoro jednak wśród graczy Fortnite, ogromną część stanowią 12-latkowie i młodsi, to może jednak istnieje zagrożenie, że któryś wpadnie na dziwny pomysł wspinania się na słupy energetyczne - w końcu sam osobiście wspinałem się jako dziecko na słupy tego typu, choć nie potrzebowałem do tego inspiracji z Fortnite. Dzieci mają różne głupie pomysły, ale czy usprawiedliwia to aż tak daleko idącą przezorność? Idąc tym tokiem myślenia, należałoby usunąć większość gier - w końcu ktoś może skoczyć z bloku, mają domowej roboty egzoszkielet, albo próbować staranować policję ukradzionym czołgiem ;)

Israel Electric Corporation (IEC), narodowy dostawca elektryczności napisał otwarty list do Epic Games, domagając się usunięcia niebezpiecznych treści, zachęcających do podejmowania ryzykownych działań związanych z elektrycznością, jak wspinanie się na słupy energetyczne czy inne obiekty, jak latarnie. Co ciekawe, twórcy listu wspomnieli grę, nazywając ją "Fortnight", sugerując, że nie mieli z tytułem zbyt wiele kontaktu. Chociaż wątpimy w to, by jakikolwiek gracz Fortnite miał ochotę wspinać się po słupach lub robić inne głupie rzeczy z gry w prawdziwym życiu, porady udzielane przez firmę energetyczną są rozsądne i powinny być przestrzegane przez wszystkich graczy Fortnite i innych. Epic  póki co nie zareagowało na sugestie izraelskiej firmy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Izraelska firma domaga się usunięcia słupów elektrycznych z Fortnite

 0