Izraelska firma za 1500$ złamie dla USA zabezpieczenia każdego iPhone'a

Izraelska firma za 1500$ złamie dla USA zabezpieczenia każdego iPhone'a

Izraelska firma zajmująca się bezpieczeństwem zdołała odkryć sposób na wydobycie danych z każdego iPhone'a kontrolowanego przez iOS 5 do iOS 11. Z usług Cellebrite korzystał już rząd USA, a teraz ta współpraca zapewne przerodzi się w regularne zamówienia.

Część osób może kojarzyć nazwę Cellebrite z dawnych lat, kiedy to po zakupie nowego telefonu korzystało się z zewnętrznych urządzeń do migracji danych, Wielu operatorów korzystało własnie z zestawów dostarczanych przez Cellebrite. Nazwa ta może też być kojarzona również w związku z głośną sprawą sprzed dwóch lat, kiedy to Apple odmówiło FBI dostarczenia specjalnego systemu iOS, który posłużyłby do odblokowywania telefonów terrorystów, co według producenta naraziłoby prywatność wszystkich posiadaczy urządzeń Apple. Zdesperowane FBI aby odblokować telefon zamachowca z Sacramento Syeda Farooka, musiało zawrzeć układ z firmą Cellebrite, której według pogłosek zapłacono 1 milion dolarów USD za włamanie się do urządzenia. Operacja podobno się powiodła, jednak warto dodać, że FBI nigdy nie poinformowało, że znaleziono cokolwiek przydatnego na tym smartfonie. Teraz Cellebrite ponownie daje o sobie znać twierdząc, że są w stanie odblokować każde urządzenie pracujące pod kontrolą iOS 11, włącznie z najnowszymi iPhone'ami X. Ma to pozwolić FBI i innym służbom na omijanie blokady ekranu w smartfonach iPhone. Cellebrite jest w stanie uzyskać pełen dostęp do systemu, by móc pobrać e-maile, zewnętrzne aplikacje, dane geolokacyjne oraz logi systemowe i to wszystko bez jailbreak'a ani potrzeby rootowania.

Mamy nadzieję, że odblokowywanie iPhone'a X nie polega na zbliżaniu urządzenia do twarzy podejrzanego ;)

Były pracownik CIA Edward Snowden powiedział, że bezpieczeństwo smartfonów iPhone było jednym z najważniejszych powodów, dla których kupowano urządzenia na iOS zamiast tych na Androidzie. Nowe możliwości oferowane przez Cellebrite "zagrażają najważniejszej wartości iPhone'ów" - powiedział Snowden. Broszura reklamowa Cellebrite zacheca do korzystania z usług firmy i podaje, że pracownicy są w stanie odblokować urządzenia pod kontrolą iOS takie jak iPhone, iPad, iPad mini, iPad Pro i iPod touch kontrolowane przez iOS 5 do iOS 11.Firma poinformowała również służby bezpieczeństwa, że są w stanie odblokować również ubiegłoroczne modele iPhone'ów. Aby odblokować iPhone'a służby muszą przesłać urządzenie do Cellebrite, której siedziba mieści się w Izraelu. Za ekstrakcję danych i odesłanie urządzenia trzeba zapłacić 1500 dolarów USD.


 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Izraelska firma za 1500$ złamie dla USA zabezpieczenia każdego iPhone'a

 0