Jack Dorsey - współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera ustępuje ze stanowiska

Jack Dorsey - współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera ustępuje ze stanowiska

Koniec pewnej epoki dla Twittera. Z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował Jack Dorsey, współzałożyciel platformy społecznościowej, o czym poinformował w specjalnym tweecie.

Jack Dorsey ustępujący dyrektor generalny Twittera założył go wraz z Ev Williamsem, Noah Glassem oraz Biz Stone w 2006 roku. Początkowo był dyrektorem generalnym, ale później stał się prezesem zarządu, by wrócić na wcześniejsze stanowisko pod koniec 2015 roku po tym, jak Dick Costolo odszedł po sześcioletniej kadencji. Zarząd Twittera jednogłośnie wyznaczył CTO Paraga Agrawala na zastępcę Dorseya i członka zarządu, ze skutkiem natychmiastowym. Dorsey pozostanie w zarządzie do końca swojej kadencji w 2022 roku. Współzałożyciel platformy odchodzi, bowiem jak przyznał kluczowe jest to, aby przedsiębiorstwo radziło sobie samodzielne, wolne od wpływów oraz kierunków wyznaczanych przez twórcę. "Moje zaufanie do Paraga jako dyrektora generalnego Twittera pozostaje duże. Doceniam jego umiejętności, serce oraz duszę. Nadszedł czas, żeby on przewodził" - napisał Dorsey.

Jack Dorsey współzałożyciel Twittera zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego platformy społecznościowej.

Nie wszystkim rola przywódcza Dorseya przypadła do gustu. W zeszłym roku jeden z udziałowców Elliott Management próbował usunąć Dorseya ze stanowiska dyrektora generalnego. Ostatecznie firma inwestycyjna osiągnęła porozumienie z kierownictwem korporacji. Akcje Twittera są obecnie wyceniane na 48,67 USD i zbliżają się do poziomu z początku bieżącego roku, wówczas wyniosły 45 dolarów. Przed nowym przywódcą niełatwe zadanie, ponieważ platforma wyznaczyła sobie cel 315 milionów aktywnych użytkowników dziennie do końca 2023 roku, a także chce podwoić swoje roczne przychody. Jak przypomina portal Business Insider, Jack Dorsey nim dołączył do branży technologicznej był masażystą i zajmował się modą.

Majątek Jacka Dorseya wyceniono na 11,8 mld dol. Twitter jakiś czas temu odkrył, że jego algorytm faworyzuje prawicowe treści. Wykazało to badanie treści opublikowanych od 1 kwietnia do 15 sierpnia 2020 roku. Pochodziły one z serwisów informacyjnych bazujących na Fox News, New York Times i BuzzFeed oraz wybranej grupy polityków z Francji, Niemiec, Kanady, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że w analizowanych krajach prawicowe materiały są bardziej promowane przez algorytm niż lewicowe.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jack Dorsey - współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera ustępuje ze stanowiska

 0