Jagged Alliance 3 oficjalnie zapowiedziany. THQ Nordic prezentuje grę na zwiastunie

Jagged Alliance 3 oficjalnie zapowiedziany. THQ Nordic prezentuje grę na zwiastunie

Seria Jagged Alliance zapoczątkowana w latach 90. powraca za sprawą trzeciej części, którą pokazano podczas panelu THQ Nordic podsumowującego działalność wydawcy i przedstawiającego nadchodzące gry.

Jagged Alliance 3 trafi na komputery niebawem, aczkolwiek deweloperzy nie zdradzili terminu premiery. Za powstanie gry odpowiada studio Haemimont Games posiadające na swoim koncie m.in. Surviving Mars czy serię Tropico, więc mamy do czynienia z doświadczoną w strategiach ekipą. Wydaniem tytułu zajmie się z kolei THQ Nordic. Jeśli chodzi o zmiany to nie należy tutaj oczekiwać rewolucji względem poprzednich odsłon Jagged Alliance, co oznacza, że mamy do czynienia z produkcją turowo-taktyczną, w której kierujemy poczynaniami grupy najemników wykonujących dostępne zadania.

Jagged Alliance 3 pojawi się na PC w nieokreślonym terminie.

Do naszej dyspozycji zostanie oddanych 60 bohaterów (część z nich wystąpiła już w poprzednich epizodach). Akcję trzeciej części umieszczono w Grand Chien kraju obfitującym w surowce naturalne jednocześnie pogrążonym w chaosie. Wszystko przez zniknięcie prezydenta tego kraju, po którym kontrolę nad miejscem przejmuje organizacja paramilitarna o nazwie Legion. Rodzina głowy państwa nie oszczędzając środków i wykorzystując porozumienie z potężną korporacją Adonis, wynajmuje wykwalifikowanych najemników mających odnaleźć zaginionego oraz zaprowadzić porządek w państwie.

W Jagged Alliance 3 nie zabraknie walk w trybie turowym czy systemu RPG z nieliniową fabułą, w której decydujemy o losach Grand Chien. Najemnicy w trakcie zabawy będą zyskiwali dostęp do premii czy broni. Podczas zabawy przejmiemy kontrolę nad rozmaitymi terenami, wyszkolimy tubylców czy będziemy odpowiadać za liczne grupy najemników. Nie zabraknie także sieciowej kooperacji. Całość obserwujemy z widoku z góry typowego dla strategii. THQ Nordic udostępnił pierwszy, należy przyznać całkiem dobry zwiastun Jagged Alliance 3 z fragmentami gameplayu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jagged Alliance 3 oficjalnie zapowiedziany. THQ Nordic prezentuje grę na zwiastunie

 0