Jak polepszyć działanie PUBG na Xbox One X? Aktualizacja pogorszy grafikę

Jak polepszyć działanie PUBG na Xbox One X? Aktualizacja pogorszy grafikę

Microsoft i Bluehole zamierzają dzisiejszego dnia wprowadzić nową poprawkę do PlayerUnknown’s Battlegrounds na konsoli Xbox One X. Nowa aktualizacja wprowadza dość zaskakujące zmiany, bo deweloper zamierza dokonać pogorszenia wyświetlanej grafiki, żeby zapewnić odpowiednią wydajność gry na konsoli Microsoftu. Użytkownicy Xbox One X skarżą się na problemy z płynnością w działaniu gry na Xbox One X, a Bluehole obiecało przyjrzeć się problemowi. Teraz za pośrednictwem oficjalnego forum PUGB, deweloper postanowił podzielić się "rozwiązaniem" problemu, które dla wielu może być dość kontrowersyjne. Dzisiejsza aktualizacja wpłynie na jakość grafiki na Xbox One X, a wśród poprzesuwanych suwaczków z ustawieniami, w dół zostaną przestawione również te odpowiadające za refleksy i cienie.

Dla Bluhole jedyną możliwością rozwiązania problemu z wydajnością PUBG na Xbox One X, jest obniżenie jakości grafiki w grze. Naprawdę nie ma innych opcji?

Na forum zaznaczono jednakże, że zmiany nie obejmą rozdzielczości i tekstur. "Sama rozdzielczość gry oraz tekstury pozostaną niezmienione. Chcemy zachować ogólną jakość grafiki i zminimalizować widoczność zmian, zamierzamy jedynie zredukować konkretne opcje odpowiadające za detale graficzne, jak cienie czy refleksy" - czytamy w oświadczeniu. Takie rozwiązanie według zamysłu twórców, ma być jedynie tymczasową naprawą problemu, zanim Bluehole nie odnajdzie sposobu na poprawę wydajności na konsoli Xbox One X bez obniżania jakości grafiki. "Mamy świadomość, że część graczy na konsoli Xbox One X nie doświadcza spadów fps. Jednakże te graficzne zmiany dotkną wszystkich użytkowników tej konsoli i przepraszamy, bo mamy świadomość, że pogarszamy grę graficznie. To tylko tymczasowe rozwiązanie, ale chcemy je wprowadzić jak najszybciej, by pomóc wszystkim dotkniętym spadkami wydajności gry".

Warto uzupełnić wypowiedź studia o fakt, że Bluehole rzekomo pracuje nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Studio chce wprowadzić możliwość wyboru. Przełącznik pozwalający wybrać graczowi, czy chce by gra wyglądała lepiej, czy żeby działała płynniej, bez spadków klatek na sekundę. Czyżby była to zapowiedź rozwiązania, które zastąpi wkrótce dzisiejszą aktualizację? Jak widać studio ma duży problem i nie bardzo potrafi sprawić, by PUBG płynnie działało na Xbox One X, bez cięć w jakości wyświetlanej grafiki. "Pracujemy nad stałym rozwiązaniem dla Xbox One X i chcemy wprowadzić poprawkę, która pogodzi dwa rodzaje odbiorców: tych, którzy stawiają na grafikę i tych, którzy chcą maksymalnej wydajności i nie obchodzi ich poświęcenie w tym celu jakości grafiki".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak polepszyć działanie PUBG na Xbox One X? Aktualizacja pogorszy grafikę

 0