Jak ręcznie wymusić aktualizację Windows 10 April 2018 Update

Jak ręcznie wymusić aktualizację Windows 10 April 2018 Update

Każdy kto używa Windows 10 wie jak irytujące potrafią być jego aktualizacje. System pobiera je co najmniej raz na tydzień, i robi to w tle, często nawet w czasie kiedy pracujemy na komputerze psując nam komfort pracy spowalniając komputer i samo łącze internetowe. Po wielu poprawkach udało się jednak całkowicie wyeliminować sytuacje, gdy system pobierał aktualizacje czy (o zgrozo!) aktualizował się podczas potyczek sieciowych w grach, i chwała za to firmie Microsoft. Od aktualizacji Windows 10 można oczywiście uciekać na wiele sposobów, odraczać je - zwykle nie ma to jednak sensu. I tak po dłuższym czasie trzeba będzie je zrobić, bo jakaś aplikacja przestanie działać lub nie będzie można kupić jej w sklepie Windows. A poprawki które Microsoft poczynia są jednak w większej części faktycznie poprawkami, rozszerzającymi funkcjonalność i poprawiającymi interfejs użytkownika Windows 10. W szczególności te "grube" poprawki, które pojawiają się raz na pół roku. Dzisiaj właśnie premierę ma kolejna wersja Windows 10 - April 2018 Update. Jednak nie każdy otrzyma ją szybko, ponieważ Microsoft zawsze wprowadza kolejne wersje Windows 10 stopniowo, cały proces może trwać nawet 2-3 miesiące. W oficjalnym kanale dystrybucji (czyli w aktualizacjach dostępnych standardowo) ma się pojawić dopiero 8 maja. I może nas spotkać niestety sytuacja w której zacznie się ona instalować w najmniej odpowiednim momencie - na przykład kiedy odruchowo naciśniemy przycisk Zaktualizuj i zamknij zamiast Zamknij i będziemy chcieli schować laptop do plecaka albo zabrać go na spotkanie biznesowe.

O wiele lepszym pomysłem jest jednak zaplanowana aktualizacja, kiedy wiemy że komputer nie będzie nam już potrzebny bo idziemy spać albo wychodzimy na kilka godzin z domu. W tym celu należy pobrać asystenta aktualizacji Windows. Po jego pobraniu wystarczy go uruchomić, i dostaniemy propozycję aktualizacji Windows 10 do najnowszej wersji. Co prawda na tą chwilę asystent oferuje jeszcze starą wersję, i prawdopodobnie otrzymamy informację że korzystamy z najnowszej wersji - ale dziś w godzinach wieczornych zaktualizujemy tą publikację o nowe informacje i zrzuty ekranu, ponieważ nowa wersja Windows 10 April 2018 Update powinna być już dostępna. Niezdecydowanych zapraszamy także do innych naszych publikacji na temat tej aktualizacji.

AKTUALIZACJA (30.4.2018 godz. 20:00)

Zgodnie z przewidywaniami po godzinie 19 został udostępniony asystent obsługujący już najnowszą wersję Windows 10 - czyli 1803. Po jego uruchomieniu zostajemy poinformowani o ofercie aktualizacji, następnie instalator sprawdza zgodność z nowszą wersją systemu i zaczyna się pobieranie. Następnie komputer prosi o zgodę na restart, i wtedy rozpoczyna się instalacja.

AKTUALIZACJA (30.4.2018 godz. 20:20)

Niektórzy czytelnicy otrzymali już także możliwość instalacji nowej wersji Windows poprzez tradycyjne "Aktualizacje". Wtedy asystent może nie być w ogóle konieczny. Życzymy przyjemnego korzystania z nowej wersji dziesiątki, oby lepszej. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak ręcznie wymusić aktualizację Windows 10 April 2018 Update

 0