Jak uczyć się angielskiego na YouTube?

Jak uczyć się angielskiego na YouTube?

Ile to razy łapałeś się na tym, że bezrefleksyjnie spędzasz czas w Internecie oglądając śmieszne filmiki, czy czytając treści, którym zawdzięczasz mimowolne podniesienie się kącików ust, ale nic poza tym?
Oczywiście nie ma niczego złego w takiej alokacji minut swojego życia, pod warunkiem że znasz umiar i zdajesz sobie sprawę z tego, że Internet jest miejscem, w którym możesz możesz zrobić również coś produktywnego, coś co faktycznie wpłynie na twoje życie.

Dla osób złaknionych wiedzy, to medium jest nieograniczone. Chcesz zacząć rysować bądź rzeźbić? Nic prostszego - wystarczy włączyć jeden z wielu dostępnych tutoriali. Planujesz ugotować coś wykwintnego, czego nigdy nie próbowałeś zrobić? Tony przepisów czekają na Ciebie. A myślałeś o tym, żeby podszlifować swoje umiejętności lingwistyczne?

Nie mam zamiaru uświadamiać Ci jakie plusy niesie za sobą nauka języka angielskiego, bo jestem przekonana że zdajesz sobie z nich sprawę.
Kluczem jest spowodowanie, by proces przyswajania arkanów danej mowy był możliwie jak najbardziej przystępny i angażujący. I tutaj z pomocą przychodzą nam platformy pokroju You Tube, z których, jak się okazuje, coraz częściej korzystają lektorzy języków obcych.
 

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną edukację bez internetu. Szczególnie na popularności zyskują korepetycje przez Skype czy tutoriale na YouTube. Jak pokazują badania - ten trend jest szczególnie popularny na wschodzie Europy, ale z tak naprawdę z lekcji przez internet korzystają ludzie na całym świecie - mówi twórca platformy korepetycji online Preply.com, Kirill Bigai.


Są dwie drogi, dzięki którym możemy przystąpić do nauki. Pierwszą z nich są filmiki, które cyklicznie przedstawiają i analizują zagadnienia z danego języka. Właściciele kanałów nawiązując kontakt ze swoją społecznością, niczym prof. Miodek odpowiadają na nurtujące widzów pytania, rozwiązują językowe spory i rozwiewają wątpliwości, czy to jeżeli chodzi o konkretną wymowę danego słowa, czy o konstrukcje zdania.
Drugi sposób to oglądanie np vlogów, czy innych materiałów produkowanych przez natywnych użytkowników języka, którego nauka Cię interesuje. Dzięki temu osłuchujesz się z wymową, powiększasz zasób słownictwa.

Niewątpliwymi zaletami nauki angielskiego na YouTube jest to, że ta wiedza jest darmowa i łączy przyjemne (ponieważ uczymy się mimowolnie oglądając content, który jest dla nas interesujący) z pożytecznym. Biorąc pod uwagę, że tryb nauki jest całkowicie elastyczny, ponieważ to od ciebie zależy z jaką częstotliwością będziesz się uczyć, warto kłaść większy nacisk na systematyczność.

Co sądzisz o takiej formie uczenia się? Może już ją stosujesz? Jeżeli tak - jakie są twoje ulubione kanały, dzięki którym można przyjemnie podszlifować swój angielski?

autor: Marta Matyjewicz

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak uczyć się angielskiego na YouTube?

 0