Jakimś sposobem Fortnite łączy graczy PS4 i Xbox One na serwerach

Jakimś sposobem Fortnite łączy graczy PS4 i Xbox One na serwerach

Sony nie zamierzało oficjalnie pozwolić na wspólną rozgrywkę pomiędzy posiadaczami PS4 a Xbox One na tych samych serwerach w grach multiplatformowych. Jednak jakimś trafem funkcja ta działa w Fortnite.

Kilku użytkowników forum Reddit potwierdziło, że w grze zaimplementowana jest opcja crossplay. Skąd o tym wiadomo? Otóż w pewnych nagraniach wideo z PS4 zauważono gracza z nazwą użytkownika zawierającą odstępy. Jest to na konsoli Sony niedozwolone i choć w teorii mógł być to posiadacz PC, dalsze rozeznanie wykazało, że identyfikator pochodził z usługi Xbox Live. Wiarygodności temu wszystkiemu dodaje fakt, że Fortnite nie korzysta z API Xbox Live dla multiplayera na PC. Produkcja Epic Games używa własnego launchera.

Interesujące jest to, jak zareaguje Microsoft, a w szczególności Sony, na wieści o tym, że Fortnite obsługuje crossplay…

Usługa rozgrywki międzyplatformowej pomiędzy PS4 a Xbox One nie jest oficjalnie pomiędzy Sony a Microsoftem ustalona. Ciekawe, czy jest to celowe działanie Epic Games, twórców gry, czy może pewne przeoczenie w kodzie źródłowym. Z jednej strony może wyglądać to tak, jakby, Cliffy B chciałby wysłać komunikat obydwu firmom i liczyć na pozytywny odzew, jednak ciekawym jest jak zareaguje na to Sony. Do tej pory tytułami obsługującymi crossplay (Xbox One, Nintendo Switch i PC) są Rocket League i Minecraft.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jakimś sposobem Fortnite łączy graczy PS4 i Xbox One na serwerach

 0