Japończycy tworzą plecak wspomagający... podskoki

Japończycy tworzą plecak wspomagający... podskoki

Z niewiadomego powodu startupy często przyjmują sobie za cel przełamywanie ograniczeń narzuconych przez społeczeństwo, zmieniając postrzeganie tego co jest publicznie akceptowalne.

Taki stan rzeczy widoczny jest również w najnowszym pomyśle Japończyków, którzy tworzą plecak do... skakania. Lunavity to plecak zdolny unosić człowieka, stworzony do rozszerzenia możliwości wykonywania skoków. Plecak tworzy ekipa z Uniwersytetu Tokijskiego i o ile sam koncept urządzenia cechuje się pewną dozą absurdu, to jednak jest w tym jakiś element, który przyciąga, podsycając wizję niedalekiej przyszłości z podskakującymi Japończykami w tle ;) Samo urządzenie póki co nie jest funkcjonalne, a na targach SXSW w Austin pokazano prototyp, który wykorzystuje szereg okrągłych wirników, zdolnych unieść człowieka. Pozwalać to ma na dokonywanie skoków wyższych i dłuższych niż wynika to z fizycznych możliwości ludzkiego ciała.

Plecak umożliwiający wysokie i bezpieczne skoki? Jestem na tak!

Załoga odpowiedzialna za latający plecak twierdzi, że ich urządzenie pozwoli wykonywać skoki dwa do trzech razy wyższe niż normalnie. Efekt końcowy ma przypominać środowisko o niskiej grawitacji, stąd też nawiązanie do Księżyca w nazwie urządzenia. Twórcy Lunavity sami dostrzegają pewną niedorzeczność swojego pomysłu, opisując plecak jako urządzenie, które sprawi, że świat będzie bardziej interesujący. Przedstawione symulacje pokazują możliwości wykorzystania plecaka do przeskakiwania przez przejścia uliczne,  bezproblemowe wsadzanie piłki do kosza podczas gry i wiele innych, wszystko okraszone narracją, która sugeruje nie do końca poważne podejście do tematu. Studenci z Tokyo z pewnością sami dostrzegają dziwaczność tego pomysłu, jednakże gdzie jak nie w Japonii miałoby się to przyjąć ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Japończycy tworzą plecak wspomagający... podskoki

 0