Jeden gracz doprowadził do zbanowania 15104 oszustów w CS:GO. To nie koniec

Jeden gracz doprowadził do zbanowania 15104 oszustów w CS:GO. To nie koniec

Counter-Strike: Global Offensive, podobnie jak wiele strzelanek wieloosobowych, ma spory odsetek oszustów wśród swojej społeczności. Jednak w mieście pojawił się nowy szeryf, który ma dość łamiących zasady cheeaterów, więc stworzył algorytmy sztucznej inteligencji, aby wyłapywać delikwentów. Udało mu się to nad wyraz dobrze, bo doprowadził do zbanowania ponad 15 tysięcy oszustów! 2Eggs, zwykły użytkownik Steam, który ma talent do wykrywania oszustów, zbudował system o nazwie HestiaNet. Sztuczna inteligencja to algorytmy głębokiego uczenia, które zasilono danymi z gry sięgającymi 2015 roku. Pomaga to zrozumieć AI, co jest "normalnym" zachowaniem gracza, a co jest podejrzane.

2Eggs doprowadził do zbanowania 15104 oszustów w Counter-Strike: Global Offensive. Nieźle jak na jednego użytkownika Steam!

"Zainteresowało mnie to demo, które John McDonald [starszy inżynier oprogramowania w Valve] pokazał na GDC w 2018 roku" - powiedział 2Eggs - "Potem chciałem sprawdzić, czy sam coś mogę zrobić, ale to ja bym decydował o tym, czy ktoś oszukuje, czy nie. Dopiero w tym roku ukończyłem system i doprowadziłem go do zadowalającego poziomu".

"Nazwałem to HestiaNet, ponieważ, jak wiecie, CS:GO jest zainfekowane oszustami, a bogini Hestia ma moc leczenia. Chcę, aby HestiaNet wyleczyło gry z infekcji i pozbyło się jak największej liczby oszustów. Dla wielu z nas należących społeczności CS:GO, ta gra jest domem, a Hestia jest także opiekunką ogniska domostwego". Spośród 17659 spraw zbadanych do tej pory przez HestiaNet, zgłoszono do Valve 15356 z nich. 15104 zakończyło się banem. Nieźle jak na jednego użytkownika Steam!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeden gracz doprowadził do zbanowania 15104 oszustów w CS:GO. To nie koniec

 0