Jedno ciekawe, drugie wydajne - nowe zestawy chłodzenia od Cooler Mastera

Jedno ciekawe, drugie wydajne - nowe zestawy chłodzenia od Cooler Mastera

W ubiegłym roku podczas targów Computex  2017 Cooler Master przedstawił swój niecodzienny zestaw chłodzenia, który ówcześnie był jeszcze w fazie powstawania. Tera jednak firma oficjalnie ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nawiązujące kształtem do UFO chłodzenie procesora MasterAir G100M.

O ile zestaw ten z pewnością nie sprawdzi się w najbardziej wydajnych jednostkach, to dzięki niecodziennemu wyglądowi może nadać unikalności domowym zestawom PC. MasterAir G100M jest złożony z miedzianych finów umieszczonych na rurkach cieplnych przechodzących przez podstawę chłodzenia. Górna część jest zakryta czarnym pierścieniem, co przywodzi na myśl oczywiste skojarzenia z latającym statkiem obcych. Pośrodku umieszczono generujący 30 dB hałasu, 100mm wentylator (600-2400 RPM) z podświetleniem RGB LED, co jeszcze bardziej wzmaga "kosmiczny" wygląd zestawu. Oświetleniem oczywiście można zarządzać i może być zsynchronizowane z oprogramowaniem takich producentów płyt głównych jak ASUS, MSI, Gigabyte i ASRock. Oznacza to, że do zarządzania podświetleniem nie jest wymagane podłączenie RGB na płycie głównej. Waga zestawu to zaledwie 320 g, a wymiary 145 x 145 x 74,5 mm. Produkt ten nie jest nastawiony na najwyższą wydajność, a raczej na niecodzienny wygląd. Wskazywać na to może choćby cena, która wynosi 39,99 euro.

Cooler Master zaprezentował dwa zestawy chłodzenia: jeden ciekawie wygląda, drugi dobrze chłodzi. Czekamy na połączenie obu tych cech w jednym produkcie ;)

Zupełnie odmienne podejście do chłodzenia prezentuje model MasterAir MA620P  który według producenta ma oferować wydajność wyższą niż przeciętne zestawy chłodzenia wodnego AIO. Nowy zestaw to kombinacja dwóch radiatorów zbudowanych w oparciu o technologię Continuous Direct Contact 2.0, zwiększającą powierzchnię miedzianej podstawy o 45% oraz dwóch wentylatorów MasterFan MF120R RGB. Zastosowane wentylatory są kompatybilne ze sterowaniem podświetleniem obecnym w płytach ASUS, Gigabyte, MSI i Asrock. Podwójne radiatory mają za zadanie odprowadzać ogromne ilości ciepła, a możliwości zestawów można jeszcze wzmocnić przez dołożenie trzeciego wentylatora. Wentylatory pracują z prędkością od 600 do 1800 RPM, generując hałas na poziomie 31 dB. Nowe zestaw MasterAir waży 850 g, a jego wymiary to  136,1 x 121,8 x 164,5 mm. Sugerowana cena producenta wynosi 79 euro, a zestawy kompatybilne są z szeregiem podstawek Intela: LGA 775 / 115x / 1366 / 2011(v3) /2066 i AMD: AM4 / AM3(+) / AM2(+) / FM2(+) / FM1.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jedno ciekawe, drugie wydajne - nowe zestawy chłodzenia od Cooler Mastera

 0