Jeff Holden odchodzi z Ubera

Jeff Holden odchodzi z Ubera

Jedna z czołowych person Ubera podjęła dość nieoczekiwaną decyzję o odejściu z firmy. Całość może mieć negatywny skutek dla najnowszego projektu popularnej korporacji. 

Jeff Holden, a więc dotychczasowy Chief Product Officer Ubera postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji i opuścić szeregi firmy. Nastąpiło, to po około 4 latach od momentu objęcia stanowiska. Należy przyznać, iż decyzja jest nieco zaskakująca, ponieważ Holden nadzorował projekt latających taksówek Ubera, który był kluczowym elementem podczas zeszłotygodniowego szczytu korporacji w Los Angeles. W rozmowie z Financial Times rzecznik Ubera powiedział, że pod nowym przewodnictwem zespół będzie kontynuował obecne prace nad rozwojem wspomnianego pomysłu podniebnych taksówek. Jakiś czas temu firma stwierdziła, że ma zamiar rozpocząć odpowiednie testy już w 2020 roku, przed wdrożeniem pojazdów do publicznego użytkowania trzy lata później.

Jeff Holden opuszcza Ubera w ważnym momencie rozwoju latających taksówek. Obecnie nie wiemy jaki będzie jego kolejny przystanek w karierze

Pojawiły się jednak spekulacje, że w związku ze zmianami pierwotnie założone terminy mogą nie zostać dotrzymane, a cały system będzie potrzebował lat poprawek. Przed zatrudnieniem u byłego pracodawcy w 2014 roku, Holden spędził trzy lata w Groupon jako starszy wiceprezes ds. Zarządzania produktami. Wcześniej był także członkiem załogi Amazona, gdzie pomógł rozwinąć aktualnie dość modny program członkowski Prime. Niestety obecnie nie wiemy, w jakim kierunku pójdzie Jeff Holden. Uważacie, że strata tej osoby będzie miało negatywne skutki dla dalszego funkcjonowania Ubera oraz jego pomysłu latających taksówek? A może wręcz przeciwnie dopiero teraz tempo prac nabierze odpowiedniej prędkości, dzięki czemu zostanie w miarę szybko zrealizowany?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeff Holden odchodzi z Ubera

 0