Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa. Odkrył jego romans z młodą Rosjanką

Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa. Odkrył jego romans z młodą Rosjanką

Według informacji pozyskanych przez Wall Street Journal, Jeffrey Epstein odkrył, że Bill Gates miał romans z rosyjską brydżystką. Podobno Epstein wykorzystał tę wiedzę jako środek nacisku wobec jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Według doniesień, Gates poznał tę kobietę około 2010 roku, kiedy miała 20 lat (w tym samym czasie Gates poślubił swoją byłą żonę Melindę Gates), zaś Epstein spotkał się z nią w 2013 roku i po czym sfinansował jej udział w szkoleniach z zakresu programowania. Według anonimowych źródeł, w 2017 roku Epstein miał wysłać Gatesowi e-mail, domagając się zwrotu kosztów za te kursy. Wiadomość ta była formą wymuszenia i reakcją na nieudaną próbę przekonania Gatesa, aby ten dołączył do wielomiliardowego funduszu charytatywnego, który Epstein próbował utworzyć we współpracy z JPMorgan Chase. Treść wiadomości miała zawierała sugestię, że Epstein mógłby ujawnić romans, jeśli Gates zdecydowałby się zerwać relacje finansowe.  "Pan Gates spotkał się z Epsteinem wyłącznie w celach filantropijnych. Po wielokrotnych niepowodzeniach w wyciągnięciu pana Gatesa poza te sprawy, Epstein bezskutecznie próbował wykorzystać przeszłe relacje, aby zagrozić panu Gatesowi" - powiedziała rzeczniczka miliardera.

Według raportu WSJ, Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa, gdy ten chciał zrezygnować z utrzymywanych kontaktów. Wcześniej obaj odbyli wiele spotkań i nawiązali wspólne relacje. Epstein groził ujawnieniem romansu miliardera z młodą Rosjanką, czym chciałzmusić Gatesa do dalszego finansowania.

Zgodnie z dostępnymi dokumentami, od 2011 roku Bill Gates miał zaplanowane przynajmniej kilka spotkań z Jeffreyem Epsteinem, w tym kolacje w jego posiadłości w Nowym Jorku. Dane dotyczące lotów wskazują, że Gates podróżował prywatnym samolotem Epsteina z New Jersey na Florydę w marcu 2013 roku. W tym samym miesiącu obaj mężczyźni mieli spotkanie we Francji z przedstawicielem komitetu przyznającego Pokojową Nagrodę Nobla. Według doniesień, w kolejnym miesiącu, we wrześniu 2014 roku, spędzili wiele dni razem w Nowym Jorku, gdzie mieli spotkania z innymi miliarderami.  W listopadzie 2014 roku, również Antonova przebywała w mieszkaniu w Nowym Jorku dostarczonym przez Epsteina. „Nie wchodziłam w interakcje z nim ani z nikim innym, kiedy tam byłam” – powiedziała.

Współzałożyciel Microsoftu utrzymuje, że spotkał się z Epsteinem tylko kilka razy, w sprawach filantropijnych, czego żałuje i nazywa błędem. Mila Antonova, rosyjska brydżystka, odmówiła komentarza na temat Gatesa i powiedziała, że nie wiedziała, kim był Epstein, kiedy się spotkali. "Nie miałam pojęcia, że był przestępcą lub miał jakieś ukryte motywy" - powiedziała o Epsteinie. "Myślałam tylko, że był odnoszącym sukcesy biznesmenem i chciał pomóc". "Jestem zniesmaczona Epsteinem i tym, co zrobił". W filmie opublikowanym online w 2010 roku Antonova opowiadała o spotkaniu Gatesa na turnieju brydżowym i grze przeciwko współzałożycielowi Microsoftu. "Nie pokonałam go, ale próbowałam kopnąć go nogą" - powiedziała w filmie.

Według przeglądanych dokumentów przez The Wall Street Journal, Antonova miała plan rozpoczęcia działalności online, która polegałaby na nauczaniu ludzi gry w brydża. W celu pozyskania funduszy na ten projekt, Boris Nikolic, ówczesny powiernik Gatesa i główny doradca naukowy, który również miał kontakt z Epsteinem, przedstawił Antonovą Epsteinowi. Celem tej znajomości było uzyskanie wsparcia finansowego dla jej przedsięwzięcia.

Epstein został oskarżony w 2006 roku o wykorzystywanie seksualne dziewczynek w wieku 14 lat, a w 2008 roku przyznał się do nagabywania i nakłaniania nieletnich do prostytucji. Po tym, jak Miami Herald doniósł o dziesiątkach kolejnych wykorzystywanych kobiet, został aresztowany w 2019 roku pod zarzutem handlu ludźmi. Popełnił samobójstwo w tym samym roku w więzieniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa. Odkrył jego romans z młodą Rosjanką

 0