Jerry Shen żegna się ze stanowiskiem CEO ASUSA

Jerry Shen żegna się ze stanowiskiem CEO ASUSA

W czwartek ASUS poinformował o rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego dyrektora generalnego - odejście Jerry'ego Shena ma związek ze zmianą strategii firmy, obejmującej dział odpowiedzialny za smartfony, jak również z ogólną reorganizacją przedsiębiorstwa. Shen nie pozostanie jednak bez pracy, ponieważ zajmie się prowadzeniem iFast, będącego startupem z grupy Internetu Rzeczy (projekt częściowo sfinansowano z budżetu ASUSA). Licząc od 1 stycznia 2019 roku, popularną korporacją zarządzać będą dwie osoby - SY Hsu (obecnie zajmujący się segmentem PC) oraz Samson Hu (zarządzający działem obsługi klienta). Warto podkreślić, że są to byli podwładni Shena. Rada Dyrektorów podobno wyraża nadzieję, że nowy sposób prowadzenia biznesu, opierający się na swego rodzaju współkierownictwie, umożliwi lepszą rywalizację z rynkowymi konkurentami, jak również pomoże zrealizować postawione cele.

ASUS poinformował o rezygnacji dotychczasowego dyrektora generalnego firmy, Jerry'ego Shena. Od stycznia przyszłego roku przedsiębiorstwem zarządzać będą dwie osoby.

Jerry Shen żegna się ze stanowiskiem CEO ASUSA

Nowi sternicy mają zupełnie różne umiejętności, dzięki czemu zamiast prowadzić ze sobą szkodliwą dla ASUSA rywalizację, w założeniu mogą się uzupełniać, łącząc różną fachową wiedzę. SY Hsu z pewnością wie, jak tworzyć innowacyjne produkty oraz zarządzać dystrybucją, zaś Samson Hu posiada wizję odpowiedniej promocji tworzonych rozwiązań. Tak jak wspominaliśmy, ASUS chce odejść od prezentowanego w ubiegłym roku modelu produkcji smartfonów, skupiając się na urządzeniach do specjalnych zastosowań - chodzi tu m.in. o telefony dedykowane stricte graczom (jak wiemy tego rodzaju smartfony cieszą się coraz większą popularnością). Oczywiście zmiana planów pociągnie za sobą spore koszty, m.in. na pokrycie strat, a także przyszłe opłaty licencyjne.

Jak zapewne pamiętacie, swego czasu producent starał się intensywnie inwestować w rynek smartfonów, czego efektem było powstanie w latach 2008-2010 serii telefonów, które niekoniecznie zostały docenione przez krytyków. Warto podkreślić, że podczas rządów Jerry'ego Shena, ASUS znacząco się rozwinął i osiągnął wiele opracowanych wcześniej planów. Do sprzedaży wprowadzono też wiele interesujących serii urządzeń takich jak ZenBook, ZenPhone, Transformer czy Vivo. Przedsiębiorstwo stało się przy okazji najbardziej wartościową tajwańską marką, jednak ta trwająca przez 25 lat przygoda Shena z ASUSEM, w tym 11 lat jako jego CEO, dobiegła już końca. Cóż, pozostaje życzyć mu sukcesów na nowej drodze zawodowej kariery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jerry Shen żegna się ze stanowiskiem CEO ASUSA

 0