Jest decyzja w sprawie obecności Premier League w EA SPORTS FC

Jest decyzja w sprawie obecności Premier League w EA SPORTS FC

FIFA 23 jest ostatnią odsłoną serii na licencji Fédération Internationale de Football Association. EA Sports zamierza dalej wydawać gry piłkarskie, ale już pod inną nazwą i w związku z brakiem odpowiednich pozwoleń musi się o nie starać. Podobno firma jest bliska podpisania umowy z Premier League.

FIFA 23 posiada wiele oryginalnych nazw klubów, strojów piłkarskich, herbów czy wizerunków zawodników. Od tego roku Electronic Arts będzie kontynuować wydawanie gier piłkarskich pod nazwą EA SPORTS FC, jednak deweloperzy chcą utrzymać dotychczasowe pozwolenia na używanie wizerunków piłkarzy, klubów, a także oficjalnych lig piłkarskich. Z jedną z nich podobno ma zostać zawarte porozumienie. Mowa o Premier League, czyli angielskiej lidze piłkarskiej, która powinna zawitać do projektu EA SPORTS FC. Sky News donosi, że wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach Premier League zostały poinformowane o obowiązującej sześć lat umowie kosztującej blisko 500 milionów funtów.

Premier League ma pojawić się w EA SPORTS FC. Kwota za licencję jest ogromna i wynosi prawie 500 mln funtów.

„Jeden z dyrektorów klubu powiedział, że kontrakt wygeneruje lidze angielskiej ponad 80 milionów funtów rocznie, natomiast EA pozostanie głównym partnerem ligi, a także zachowa swoją wyłączną licencję na gry elektroniczne” - twierdzą źródła Sky. W ramach obecnego kontraktu logo EA Sports pojawia się na meczach Premier League, jak również widnieje na koszulkach sędziowskich. Integracja Premier League z największym trybem FIFA, Ultimate Team, obejmuje nagrody dla obrońców Premier League pojawiające się jako specjalne przedmioty w tym trybie. Umowa może być podobna do tej, którą firma podpisała w zeszłym roku z hiszpańską ligą piłkarską La Liga.

Kontrakt EA z La Liga obejmuje prawa do nazw tytułów dla wszystkich rozgrywek LaLiga, „całkowity rebranding La Liga z EA Sports, w tym wszystkie loga, grafiki, czcionki i inne elementy wizualne”, a także zapewnia „nową integrację z grą, najważniejsze transmisje i wspólne zobowiązania do wspierania inicjatyw oddolnych”. Electronic Arts zapewnia graczy, że mimo utraty licencji FIFY nowy projekt zachowa kręgosłup poprzednich gier oraz kontrakty na kluczowe ligi piłkarskie w tym kluby i zawodników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jest decyzja w sprawie obecności Premier League w EA SPORTS FC

 0