Jest już sposób na uruchomienie Fortnite na dowolnym androidowym urządzeniu

Jest już sposób na uruchomienie Fortnite na dowolnym androidowym urządzeniu

Wczoraj wieczorem Epic Games skorzystało z konferencji Samsunga, na której prezentowano Galaxy Note 9, do ogłoszenia Fortnite’a na Androida. Wczoraj wystartowały też beta testy gry, ale na mocy umowy Epic Games z Samsungiem, te dostępne są przez najbliższe kilka dni tylko na flagowych urządzeniach koreańskiego giganta (Galaxy: S7 / S7 Edge, S8 / S8+, S9 / S9+, Note 8 i 9 oraz Tab S3 i S4). Co więcej, beta dostępna ma być jedynie na wybranych androidowych słuchawkach, a po pełną listę kompatybilnych urządzeń odsyłamy do poprzedniego newsa na ten temat. Co jeśli nie posiadacie takowego urządzenia i nie chcecie czekać na premierę pełnej wersji gry? Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu, ponieważ w sieci pojawiły się nieoficjalne pliki APK, które pozwolą wskoczyć do akcji już teraz.  

Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się odblokowanej wersji Fortnite na Androida, która pozwala uruchomić grę na niemal każdym urządzeniu z mobilnym OS od Google.

Fortnite dla Androida

APK o nazwie Fortnite dla Androida udostępnione zostało na forum XDA Developers przez jednego z jego użytkowników. Gra została w tym przypadku zmodyfikowana w taki sposób, by wyłączyć sprawdzanie z jakiego urządzenia korzystamy. Oznacza to, że gra wykryje nasz sprzęt jako Galaxy Note 9, co pozwala obejść system sprawdzający na serwerze, dając nam natychmiastowy dostęp do Fortnite’a na systemie Google. Warto też wspomnieć, że APK ukrywa prawdziwą tożsamość naszego urządzenia, udając, że jest Galaxy Note 9, więc w pierwszej kolejności trzeba dobrać odpowiednie ustawienia już w samej grze, by ta chodziła optymalnie na naszym smartfonie (szczególnie jeśli nie jest to słuchawka z najwyższej półki). Poza tym nie obejdzie się bez sprzętu ARM64, a wiele osób ostrzega też, że wersja udostępniona na deweloperskim forum może być widziana przez Epic i tym samym możemy zostać oflagowani, dlatego też nie rekomendują one grania na naszym podstawowym koncie, ponieważ możemy otrzymać bana za korzystanie z tej wersji APK.

Fortnite Mobile debiutuje na Androidzie

Oczywiście nie jest to najbardziej uczciwy sposób, by zapoznać się z produkcją Epic Games na smartfonie, ale zakup telefonu, który kosztuje nawet 5399 zł, będzie dla wielu osób przeszkodą nie do ominięcia i każdy sam we własnym sumieniu musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce obchodzić zabezpieczenia twórców tylko po to, by wcześniej zagrać w ten tytuł. My nie zachęcamy do tego, ale też nie zamierzamy ukrywać takiej opcji. Jeśli więc nie chcecie podejmować ryzyka, lepiej spróbować zapisać się na betę, ale w tym przypadku trzeba pamiętać o wymogu posiadania kompatybilnego urządzenia. Na szczęście twórcy obiecali systematycznie rozszerzać tę listę, a gra ostatecznie dostępna będzie dla zdecydowanie szerszego grona odbiorców.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jest już sposób na uruchomienie Fortnite na dowolnym androidowym urządzeniu

 0