Jeszcze nie ma 5G, a LG i Samsung już pracują nad siecią 6G

Jeszcze nie ma 5G, a LG i Samsung już pracują nad siecią 6G

Uruchamianie sieci 5G już się rozpoczęło i nowa technologia zaczyna być publicznie dostępna, choć jak na razie jedynie w kilku lokalizacjach. To jednak wcale nie przeszkadza Samsungowi rozpoczynać prac nad 6G. Jak donosi Korea Herald, Samsung ogłosił uruchomienie nowego centrum badawczego, dedykowanego rozpoczęciu prac nad siecią 6G. Jest to następstwem utworzenia Advanced Communications Research Center w ramach działania Samsung Research. "Obecny zespół pracujący nad standardami technologii telekomunikacyjnej, został rozszerzony, aby rozpocząć prowadzenie badań nad siecią 6G" - powiedział przedstawiciel Samsunga w oświadczeniu.

Samsung i LG rozpoczęli prace nad siecią 6G, tymczasem Chińczycy przewidują uruchomienie testowej sieci 6G już w przyszłym roku.

Co więcej, równocześnie z pracami nad siecią 6G, dział badawczy Samsunga prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad sztuczną inteligencją i robotyką. Zanim sieć 5G stanie się powszechnie dostępne dla większości ludzi mini kilka lat. Korea Południowa ogłosiła w kwietniu tego roku, że jest pierwszym krajem, który wprowadził rozwiązanie 5G. Szybko jednak okazało się, że usługę taką zaoferowano wyłącznie sześciu sławnym klientom, co operator komórkowy Verizon szybko podsumował, jako zwykłą zagrywkę marketingową. Niedawno BBC przeprowadziło transmisję z wykorzystaniem 5G, jednak technologia wciąż jest jeszcze daleko od przeciętnego użytkownika.

Sieci 5G jeszcze daleko przed nami, nie ma co więc oczekiwać, że szósta generacja sieci mobilnych pojawi się w stosunkowo krótkim czasie. Samsung chce jednak uprzedzić konkurencję i myśląc przyszłościowo, próbuje zapewnić sobie czołowe miejsce, gdy 6G w końcu się pojawi. Samsung nie jest jednak pierwszy, bo już w styczniu tego roku LG razem z Koreańskim Instytutem Nauki i Technologii również otworzyli centrum pracujące nad 6G. "Chcemy z wyprzedzeniem zabezpieczyć podstawowe technologie dla sieci bezprzewodowej szóstej generacji" - podała firma. Tymczasem Chiny zamierzają zbudować testową sieć 6G już w 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeszcze nie ma 5G, a LG i Samsung już pracują nad siecią 6G

 0