Jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia do filmu Mortal Kombat

Jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia do filmu Mortal Kombat

Mamy świetną wiadomość dla fanów Mortal Kombat, ponieważ powstanie kolejny film bazujący na tej kultowej już serii gier wideo. Co prawda adaptacje gier na srebrny ekran udają się bardzo rzadko, a większość tego typu produkcji wypada bardzo słabo, by nie powiedzieć nawet fatalnie, ale zdarzają się wyjątki, które uznać można za gratkę dla fanów marki. Mamy więc nadzieję, że podobnie będzie i w tym przypadku, tym bardziej, że pierwszy film Mortal Kombat z 1995 roku, choć na pewno nie jest żadnym dziełem sztuki, to jednak dziś przez wielu uznawany jest już za klasyka i jeden z lepszych przykładów tego, że można z powodzeniem przenieść grę wideo na ekrany kin. Nadzieje daje tu przede wszystkim osoba James Wana (reżyser takich filmów, jak Aquaman, Piła czy Obecność), który będzie producentem nowego Mortal Kombat.

Powstanie kolejny film bazujący na tej kultowej już serii gier wideo Mortal Kombat.

Zwiastun filmu Mortal Kombat z 1995 roku

Zdjęcia do obrazu mają ruszyć jeszcze w tym roku w Adelaide w Południowej Australii, czym pochwalił się premier tego stanu, Steven Marshall, podkreślając, że będzie to największa produkcja filmowa, jaka miała miejsce w tym regionie i powinna przynieść 1500 miejsc pracy oraz 70 mln australijskich dolarów wpływów dla gospodarki. Na reżysera wyznaczono z kolei Simona McQuoida, dla którego będzie to debiut, co może budzić pewne obawy, ale być może pozwoli wnieść świeże powietrze do gatunku. Wśród producentów znaleźli się także: Todd Garner (Jak romantycznie!, Berek), Larry Kasanoff (pierwszy Mortal Kombat, Prawdziwe kłamstwa), E. Bennett Walsh (Men in Black: International, The Amazing Spider-Man 2), Michael Clear (Zakonnica, Kiedy gasną światła), a producentem wykonawczym został Sean Robins (Berek).

„Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany możliwością ponownej pracy w Australii przy okazji Mortal Kombat, szczególnie po świetnych doświadczeniach z filmowaniem Aquamana” - wyznał James Wan. „Teraz doświadczymy Południowej Australii z jej przepiękną scenerią oraz bogactwem artystycznego talentu z jakim będziemy pracować. To idealnie wpisuje się w ten projekt fantasy-action” - dodał producent. Przypominamy, że dotychczas ukazały się dwa pełnometrażowe filmy Mortal Kombat , ponieważ produkcja z 1995 doczekała się bezpośredniej kontynuacji w postaci Mortal Kombat Annihilation z 1997, które jednak było kompletną klapą. Nowy Mortal Kombat, który obecnie znajduje się w fazie przedprodukcji, ma być rebootem, więc wystartuje historię od nowa. Nie wiemy, kiedy mamy spodziewać się premiery filmu, ale liczymy na to, że ta nastąpi w przyszłym roku. Dajcie znać w komentarzach kogo widzielibyscie w głównych rolach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia do filmu Mortal Kombat

 0