Jim Keller odchodzi z Intela po zaledwie dwóch latach pracy

Jim Keller odchodzi z Intela po zaledwie dwóch latach pracy

Jim Keller to doświadczony i ceniony inżynier mikroprocesorowy z wieloletnim doświadczeniem. Początkowo pracował zdobywał doświadczenie w firmie Digital Equipment Corporation, skąd szybko przeszedł na wyższy poziom, podejmując pracę w AMD w 1998 roku. Keller pracował nad wprowadzeniem procesora Athlon (AMD K7) i jako główny architekt układu Athlon 64 (AMD K8). Później dołączył do Apple, aby zająć się mobilnymi układami A4 i A5 używanymi w iPhone 4 / S, Następnie na jakiś czas przeszedł do Tesli, gdzie był inżynierem sprzętowym autopilota, po czym znów wrócił na kilka lat do AMD, aby pracować nad mikroarchitekturą Zen.

Jim Keller - weteran branży, odchodzi z Intela po zaledwie dwóch latach pracy, podając powody osobiste jako przyczynę rezygnacji ze stanowiska.

Intel ogłosił, że ze skutkiem natychmiastowym Jim Keller zrezygnował ze stanowiska w firmie. Jednak zgodził się on pełnić rolę konsultanta przez okres kolejnych sześciu miesięcy, aby pomóc firmie Intel w przejściu na nowe kierownictwo. Po odejściu z AMD w 1999 roku, Keller współpracował z wieloma znanymi firmami, w tym PA Semi, Broadcom i Apple, gdzie pomagał projektować procesory mobilne Apple A4 i A5. Wrócił do AMD w 2012 roku i pozostał do końca 2015 roku, nieustannie szukając nowych wyzwań. Po krótkim pobycie w Tesli w kwietniu 2018 roku został pozyskany przez Intela, skąd teraz odchodzi, podobno z powodów osobistych.

Firma musiała w natychmiastowym tempie wprowadzić zmiany kadrowe, dokonując roszad na stanowiskach kierowniczych:

  • Sundari Mitra, były dyrektor i założyciel NetSpeed ​​Systems oraz obecny lider w Configurable Intellectual Property i Chassis Group, poprowadzi nowo utworzoną grupę IP Engineering Group, której celem jest rozwój najlepszych w swojej klasie IP.
  • Gene Scuteri, uznany lider inżynierii w branży półprzewodników, będzie kierował Xeon i Networking Engineering Group.
  • Daaman Hejmadi powróci do kierowania Client Engineering Group zajmującą się wykonywaniem układów SoC i projektowaniem produktów, urządzeń i mikroukładów nowej generacji. Hejmadi ma ponad dwie dekady doświadczenia w kierowaniu zespołami dostarczającymi zaawansowane układy SoC zarówno w firmie Intel, jak i poza nią.
  • Navid Shahriari, doświadczony lider Intela, będzie nadal kierował Manufacturing and Product Engineering Group, która koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych pakietów testów przedprodukcyjnych i możliwości debugowania komponentów, aby umożliwić produkcję wysokiej jakości układów na dużą skalę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jim Keller odchodzi z Intela po zaledwie dwóch latach pracy

 0