John McAfee aresztowany w związku z unikaniem płacenia podatków

John McAfee aresztowany w związku z unikaniem płacenia podatków

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że John McAfee, czyli twórca firmy McAfee, zajmującej się oprogramowaniem antywirusowym, został właśnie oskarżony o unikanie płacenia podatków. Po tym, jak niedoszły kandydat na prezydenta USA został aresztowany w Hiszpanii, dział podatkowy wystosował akt oskarżenia z 15 czerwca, w którym McAfee zarzuca się niepłacenie podatków w okresie od 2014 do 2018 roku, pomimo faktu, że w tym czasie słynny programista i przedsiębiorca zarabiał miał miliony z “promocji kryptowalut, konsultacji, prowadzenia wystąpień i sprzedaży praw do dokumentów na temat swojego życia”.

John McAfee, czyli twórca firmy McAfee, został właśnie oskarżony o unikanie płacenia podatków i malwersacje ICO.

John McAfee aresztowany w związku z unikaniem płacenia podatków

To jednak nie wszystko, ponieważ nad McAfee zbierają się także czarne chmury ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która oskarża przedsiębiorcę o wspomniane promowanie kryptowalut. W wydanym oświadczeniu SEC wyjaśnia, że akt oskarżenia dotyczy promowania przez McAfee za pomocą Twittera tzw. Initial Coin Offering (ICO), czyli metody pozyskiwania kapitału w postaci kryptowalut lub tokenów w celu finansowania przedsięwzięcia, bez uprzedniego przyznania się, że otrzymał za to zapłatę w wysokości 23 mln USD. Komisja przedstawia szczegóły tego oszustwa, gdzie McAfee przez lata publicznie promował ICO, twierdząc, że nie jest za to opłacany, dopóki w 2018 roku nie  przyznał, że otrzymał za to finansowe wynagrodzenie. Jego ochroniarz, Jimmy Watson Jr., także został oskarżony o pomoc w transferowaniu i konwertowaniu kryptowaluty po otrzymaniu zapłaty.        

Akt oskarżenia Działu Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wprost podaje także, że McAfee nie otrzymywał żadnych pieniędzy od firmy antywirusowej, z którą dzieli nazwisko i trudno się temu dziwić, ponieważ jej założyciel od lat się od niej dystansuje. Jeśli John McAfee zostanie skazany, grozi mu do pięciu lat odsiadki za każde z pięciu uchyleń od płacenia podatków, które wymieniono w akcie oskarżenia, jak również dodatkowy rok i grzywna w wysokości 100000 USD za brak złożenia zeznania podatkowego. Czekamy więc na dalszy rozwój tej sprawy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: John McAfee aresztowany w związku z unikaniem płacenia podatków

 0