John McAfee nie żyje. Popełnił samobójstwo w więzieniu

John McAfee nie żyje. Popełnił samobójstwo w więzieniu

Kontrowersyjny twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee zmarł w wieku 75 lat. Według hiszpańskojęzycznych źródeł policja znalazła McAfee martwego w celi więziennej w Barcelonie, gdzie czekał na ekstradycję do USA. Rzecznik katalońskiego Departamentu Sprawiedliwości potwierdził Reuterowi zgon, a według wczesnych raportów McAfee popełnił samobójstwo. Oficjalnie przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona. Hiszpańskie władze aresztowały John McAfee na lotnisku w Barcelonie w październiku 2020 r. po tym, jak prokuratura USA postawiła mu zarzuty oszustwa i prania pieniędzy, a także uchylania się od płacenia podatków związanych z jego nieudaną próbą kandydowania w wyborach prezydenckich w USA w 2020 r. z ramienia Partii Libertariańskiej. 

John McAfee został znaleziony martwy w swojej celi w hiszpańskim więzieniu kilka godzin po odrzuconej apelacji. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

McAfee rzekomo nie składał zeznań podatkowych przez cztery lata między 2014 a 2018 r., mimo że uzyskiwał dochody z różnych źródeł, w tym nie rozliczył się z pieniędzy, które zarobił na promowaniu kryptowalut i sprzedaży praw do historii swojego życia na potrzeby filmu dokumentalnego. McAfee jest najbardziej znany z oprogramowania antywirusowego, ale w ostatnich latach było o nim głośno głównie ze względu na nieobliczalne zachowanie.  Dziś po południu McAfee otrzymał wiadomość, że jego apelacja została odrzucona i że wkrótce zostanie odesłany do Ameryki, aby stawić czoła tym zarzutom. Znaleziono go martwego w jego celi kilka godzin po otrzymaniu werdyktu. Warto jednak zauważyć, że jeszcze pod koniec 2020 roku McAfee podkreślał, że jest dobrze traktowany i jeśli popełni samobójstwo, to z pewnością nie będzie to jego samodzielnie działanie.

W 2012 roku został oskarżony o zapłacenie zabójcy 5000 dolarów za zamordowanie sąsiada. Niedawno władze Republiki Dominikany aresztowały go pod zarzutem podróżowania na jachcie wypchanym bronią dużego kalibru i innym sprzętem wojskowym. "W więzieniu jest wiele smutku, przebranego za wrogość" – napisał niedawno McAfee na swoim koncie na Twitterze . "Jestem stary i zadowolony z jedzenia i łóżka, ale dla młodego więzienia to horror (...).         

Pokaż / Dodaj komentarze do: John McAfee nie żyje. Popełnił samobójstwo w więzieniu

 0