JOLED szykuje pierwsze monitory OLED dla graczy

JOLED szykuje pierwsze monitory OLED dla graczy

Nadchodzą monitory OLED dla graczy, jeśli więc wyczekujecie pierwszych urządzeń, które dostarczą świetną reprodukcję kolorów, szerokie kąty widzenia, niesamowity kontrast i głęboką czerń, szybki czas reakcji oraz funkcje kojarzone z gamingowymi konstrukcjami (wysoką częstotliwość odświeżania czy Freesync lub G-Sync), to mamy dla Was dobre wieści. Japoński producent wyświetlaczy OLED, firma JOLED (ta założona została w sierpniu 2014 roku przez Japan Display, Sony Panasonic oraz Innovation Network Corporation of Japan), nawiązała współpracę z profesjonalną drużyną e-sportową (Burning Core), w celu dostarczenia na rynek monitorów zoptymalizowanych pod kątem graczy i e-sportowych rozgrywek. Mowa tu o „szybkich, responsywnych modelach bazujących na technologii OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna)”.

JOLED od grudnia ubiegłego roku produkuje 21,6-calowe panele OLED o rozdzielczości 4K, do czego wykorzystują autorską innowacyjną technikę drukowania RGB.

JOLED szykuje pierwsze monitory OLED dla graczy

JOLED od grudnia ubiegłego roku produkuje 21,6-calowe panele OLED o rozdzielczości 4K, do czego wykorzystują autorską innowacyjną technikę drukowania RGB. Technologia ta zapewne wykorzystana zostanie także w przypadku nowych wyświetlaczy dla gamingowych monitorów. Zaprezentowany na powyższym zdjęciu model (niestety fotka jest słabej jakości), zdaje się posiadać ekran o proporcjach 21:9. Niestety nie znamy jeszcze szczegółów specyfikacji, ale jeśli mówimy o e-sportowym wykorzystaniu, to oczekiwać należy częstotliwości odświeżania na poziomie powyżej 60 Hz, a niewykluczona jest też implementacja synchronizacji odświeżania z generowaniem klatek przez GPU (Freesync lub G-Sync), choć jak podkreślamy nie są to potwierdzone informacje.

Jak na razie na rynku znajdziemy tylko jeden monitor z panelem OLED, czyli Dell UltraSharp UP3017Q, który skierowany jest do profesjonalistów. Poza tym Asus na początku tego roku zapowiadał mobilny model ProArt PQ22UC, który również skierowany był do profesjonalistów, ale wciąż nie doczekał się premiery. Oczywiście pojawia się naturalna dla OLED-ów obawa o wypalanie obrazu podczas grania, szczególnie elementów HUD, ale jak udowadniają współczesne telewizory LG, nie stanowi to już obecnie dużego problemu, o ile nie gramy nieustannie w jeden tytuł wiele godzin na dobę. Pojawienie się na rynku pierwszych monitorów dla graczy z wyświetlaczem OLED może być spełnieniem marzeń wielu osób, wtedy też przyjdzie czas na prawdziwą weryfikację tego, jak ta technologia radzi sobie w pecetowych grach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: JOLED szykuje pierwsze monitory OLED dla graczy

 0