JPR: W przyszłości 20 mln graczy przesiądzie się z PC na konsole

JPR: W przyszłości 20 mln graczy przesiądzie się z PC na konsole

Firma Jon Peddie Research, zajmująca się m.in. analizą rynku gier wideo, opublikowała najnowszy raport odnośnie sytuacji w branży. Zgodnie z opinią ekspertów liczna grupa osób grających obecnie na komputerach w przyszłości porzuci swoje obecne urządzenia i przerzuci się na konsole lub w ostateczności usługi strumieniowe. Wszystko wskazuje na to, że migracja będzie spora i analitycy nie widzą konkretnej, skutecznej metody, aby ją powstrzymać. JPR prognozuje, że w latach 2018-2022 dokładnie 20 milionów ludzi na świecie podejmie decyzję o zmianie platformy do grania. Co ciekawe, większość przytoczonych użytkowników posiada niskobudżetowe zestawy komputerowe, które za jakiś czas praktycznie nie będą nadawać się do zapewnienia płynnej rozgrywki.

Według analityków JPR w latach 2018-2020 dokładnie 20 milionów graczy ma porzucić swoje komputery na rzecz konsol lub usług streamingu.

JPR: W przyszłości 20 mln graczy przesiądzie się z PC na konsole

„Rynek PC wciąż się zmniejsza, ponieważ innowacje, które miały miejsce w przeszłości  i zapewniały przyspieszenie komputerów, prawie stanęły w miejscu. To nie jest sytuacja do paniki, a rynek kart graficznych nadal generuje niesamowite zapotrzebowanie na nowinki technologiczne” - stwierdził w komunikacie Jon Peddie, prezes JPR. Jednym z kluczowych powodów decydujących o przesiadce są coraz lepsze telewizory, wydajniejsze konsole oraz oczywiście ekskluzywne gry. Mimo wszystko ciężko do końca przewidzieć rozwój sytuacji w branży gier, bo przypominamy, iż swego czasu wielu deweloperów prognozowało koniec konsol jako sprzętu gamingowego, bo te miały zastąpić usługi streamingowe pokroju Google Stadia.

Sytuacji z pewnością nie poprawiają także wysokie ceny podzespołów, a szczególnie GPU, które potrafią zszokować niejednego fana PC. Praktycznie za tą samą stawkę w dniu premiery kupimy PlayStation 5 lub Xbox Scarlett. Z ostatnich informacji wynika, że urządzenie Sony zaoferuje wiele interesujących rozwiązań, na przykład wsparcie dla rozdzielczości 8K, ray-tracing czy szybki dysk SSD. Niestety debiutu PS5 nie powinniśmy oczekiwać w ciągu najbliższych 12 miesięcy, bo konsola trafi do sklepów najpewniej jesienią 2020 lub nawet w 2021 roku. I chociaż cena piątki pozostaje nieznana, to spodziewamy się kwoty w okolicach 3 tysięcy złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: JPR: W przyszłości 20 mln graczy przesiądzie się z PC na konsole

 0