Just Cause 4 - twórcy prezentują możliwości świata gry

Just Cause 4 - twórcy prezentują możliwości świata gry

Just Cause 4 zapowiada się na niezwykle ciekawą grę. Jej premiera odbędzie się jeszcze w trakcie bieżącego roku, a konkretniej 4 grudnia. Deweloperzy po kilku tygodniach posuchy postanowili przedstawić nowy materiał wideo skupiający się na różnorodności dostępnego świata gry. Co ważne wyspa, na którą trafi główny bohater produkcji, czyli doskonale znany fanom serii Rico Rodriguez będzie podzielona na dokładnie cztery zróżnicowane strefy klimatyczne. Oznacza to, że w zależności od potrzeby lub ochoty udamy się zarówno na tereny górzyste, stepy, lasy deszczowe, a nawet gorącą pustynię. Zgodnie z obietnicą deweloperów dołożą oni wszelkich starań, by każda z przytoczonych stref prezentowała unikalne wrażenia dla grającego i pozwalała w inny sposób wykorzystać dostępną mechanikę rozgrywki.

W Just Cause 4 czekają na nas cztery zróżnicowane strefy klimatyczne, a każda z nich w unikalny sposób wpłynie na rozgrywkę.

Zróżnicowane strefy to także odmienne względem pozostałych miejsc zagrożenia pogodowe, jakie na nas czyhają np. zamiecie śnieżne (szczególnie mocno w kość powinny dać nam lokalizacje górzyste). Ponadto każda lokalizacja posiada także unikalne elementy — przykładowo w ośnieżonych regionach spotkamy skutery śnieżne bądź linie kolejowe. Choć zlokalizowane w Ameryce Południowej fikcyjne państewko Solis zajmują przede wszystkim dzikie, nieokiełznane przez człowieka tereny to nie zabraknie również małych miasteczek, do których trafimy często po wzięcie jakiegoś zlecenia. Co ciekawe stepy okażą się w tym akurat przypadku najgęściej zaludnionym terenem w przeciwieństwie do takiej pustyni gdzie jedyne co na nas czeka to ogromnych rozmiarów burza piaskowa.

Zgodnie z tradycją marki Just Cause 4 charakteryzuje się typowym sandboxem zaś dostępny świat o rozmiarach aż tysiąca dwudziestu czterech kilometrów kwadratowych przemierzymy zarówno pojazdami, jak i znaną wszystkim liną z hakiem. Fabuła tym razem skupia się na paramilitarnej organizacji Black Hand, która przy pomocy dość twardej przywódczyni Gabrieli Morales terroryzuje mieszkańców. Oczywiście dzielny Rico Rodriguez podobnie jak w poprzednich odsłonach musi zrobić porządek z bezwzględnym dyktatorem pokazując mu miejsce w szeregu. Tradycyjnie oprócz misji typowo powiązanych z podstawowym nurtem fabularnym czeka na nas też masa dodatkowej atrakcji w postaci pobocznych zleceń. Gra trafi do sprzedaży na wiodące platformy — PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Just Cause 4 - twórcy prezentują możliwości świata gry

 0