Już jutro partnerzy AMD wypuszczą na rynek "nową" kartę RX 590 GME

Już jutro partnerzy AMD wypuszczą na rynek "nową" kartę RX 590 GME

Według najnowszych informacji, partnerzy AMD szykują się do wydania nowej wersji kart graficznej RX 590 pod postacią Radeon RX 590 GME. Nowy układ należący do serii RX 590 będzie się nieznacznie różnił od modelu obecnego na rynku i będzie miał obniżone taktowanie rdzenia. Firmy zewnętrzne szykują się do premiery, co potwierdza obecność Radeona RX 590 GME u jednego z chińskich sprzedawców, który wprowadził je już do oferty. Radeon RX 590 GME będzie kartą niemal identyczną jak starszy model, a od wersji bez "GME" będzie odróżniać go jedynie taktowanie rdzenia niższe o dokładnie 120 MHz.

Już jutro oficjalnie do sprzedaży trafią RX 590 GME. Ciekawe jak szybko zostaną sprowadzone na nasz rynek i czy przypadkiem nie będą sprzedawane jako pełnoprawne RX 590 - podobne przypadki nie raz wiedzieliśmy na naszych platformach sprzedażowych.

VideoCardz powołując się na chińskie źródło Expreview, znalazło chiński sklep , który wystawił już na sprzedaż nową kartę AMD Radeon RX 590 GME. Większość głównych partnerów AMD przygotowało już swoje wersje układu, w tym XFX, Sapphire, PowerColor i ASRock. Wszystkie te firmy posiadają już RX 590 GME w swojej ofercie i można je kupić w chińskim sklepie JD. Nowe karty graficzne Radeon RX 590 GME oferują podobną częstotliwość rdzenia jak karty z serii RX 580. Lista sprzedaży nie określa jednak, na którym procesie produkcyjnym opiera się RX 590 GME, czy będzie to Polaris 20 czy Polaris 30 12 nm . Zgodnie z ofertą sklepu, RX 590 GME posiada 2340 jednostki strumieniowe, czyli dokładnie tyle samo co Radeony RX 590 i RX 580, a częstotliwość rdzenia wynosi 1380 MHz.

Powód, dla którego partnerzy  AMD ponownie wprowadzają na rynek serię RX 590 w nieco zmienionej (osłabionej) odsłonie, nie jest nam znany, jednak może to być model zaprojektowany specjalnie na rynek chiński, który nigdy nie trafi do Europy ani Stanów Zjednoczonych. Możliwe również, że AMD posiada jeszcze w magazynach zalegające układy Polaris, które trzeba jakoś wypchnąć. Nowe karty graficzne RX 590 GME są dostępne w formie preorderów w chińskim sklepie JD, a oficjalna sprzedaż ma się rozpocząć już jutro - 9 marca. Zobaczymy jak szybko pojawią się one na naszym rynku, bo jeśli nie oficjalnymi kanałami, to zapewne pojawią się i w naszych platformach sprzedażowych, o ile cena w chinach jeszcze trochę spadnie. Ciekawe jak szybko karty te zostaną wystawione w formie pełnoprawnych RX 590.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już jutro partnerzy AMD wypuszczą na rynek "nową" kartę RX 590 GME

 0