Już jutro rusza Świąteczna Wyprzedaż Steam

Już jutro rusza Świąteczna Wyprzedaż Steam

Steam co roku, mniej więcej w tym samym czasie, organizuje kolejne wyprzedaże gier z okazji następujących po sobie pór roku, ale nie ma co ukrywać - zawsze to ta świąteczna jest największa i najciekawsza. To w jej trakcie przecenione są największe produkcje. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to tegoroczna rozpocznie się już jutro, czyli 22 grudnia. Takie informacje przekazał serwis WhenIsTheNextSteamSale, który najczęściej poprawnie typuje kolejne daty wyprzedaży na prawdopodobnie największej platformie z grami na świecie. Z jego zdaniem zgadza się też strona SteamDB, która również uchodzi za bardzo wiarygodną i często poprawnie typuje tego typu daty. Z informacji wynika, że Świąteczna Wyprzedaż Steam rozpocznie się dokładnie 22 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwa aż 2 tygodnie, czyli do 5 stycznia 2021 roku, więc będzie sporo czasu na zakupy.

Już jutro powinna ruszyć Świąteczna Wyprzedaż Steam.

Steam Awards 2020

Jutrzejszą datę Świątecznej Wyprzedaży Steam 2020 uwiarygadnia fakt, że na platformie  22 grudnia ruszy też głosowanie na najlepsze gry minionych 12 miesięcy, czyli Steam Awards 2020. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w tym plebiscycie to gracze decydują, które produkcje okazały się najlepsze w wybranych kategoriach. Póki co Steam zdradził listę nominowanych tytułów w sześciu kategoriach, w tym między innymi: najbardziej innowacyjna rozgrywka, gra ze znakomitą fabułą czy też znakomity styl wizualny. W żadnej z nich nominowany nie jest Cyberpunk 2077, ale prawdopodobnie późna premiera i związane z nią kontrowersje sprawiły, że jakakolwiek próba wyróżnienia polskie gry skończyłaby się sporym sprzeciwem ze strony graczy. W zeszłym roku głosowanie w ramach Steam Awards 2020 było połączone ze Świąteczną Wyprzedażą, więc tak samo powinno być i tym razem.

Steam z pewnością zaliczy 2020 rok do bardzo udanych. W jego trakcie udało się pobić kilka rekordów, między innymi na największą liczbę jednocześnie zalogowanych osób czy też jednocześnie grających osób w produkcję typu singleplayer (Cyberpunk 2077). Poza tym poprzednia wyprzedaż z okazji jesieni okazał się największą w historii serwisu pod względem przychodów. W jej trakcie ponad milion osób dokonało pierwszego zakupu na Steamie, co było poprawą aż o 33 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Prawdopodobnie Świąteczna będzie pod tym względem jeszcze lepsza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już jutro rusza Świąteczna Wyprzedaż Steam

 0