Już jutro zadebiutuje nowe Apple TV z procesorem A12Z Bionic?

Już jutro zadebiutuje nowe Apple TV z procesorem A12Z Bionic?

Jeśli planowaliście w najbliższym czasie kupić tzw. przystawkę telewizyjną (np. w formie prezentu świątecznego) i zastanawialiście się nad Apple TV, to prawdopodobnie powinniście wstrzymać się z zakupem przynajmniej do jutra. Właśnie wyciekły wewnętrzne dokumenty firmy z Cupertino, z których wynika, że już jutro (8 grudnia) do sprzedaży trafią zupełnie nowe urządzenia z nadgryzionym jabłkiem w logo. Obok 16-calowego MacBooka Pro, na temat którego plotki krążą już od jakiegoś czasu, Amerykanie mają zaprezentować też zupełnie nowe Apple TV na 2020 rok. Co ciekawe, wyciekła też prawdopodobna specyfikacja przystawki telewizyjnej i jeśli jest prawdziwa, to szykuje się naprawdę mocny sprzęt, zamknięty w stosunkowo niewielkiej obudowie. Czego dokładnie możemy się spodziewać po Apple TV 2020?

Jeśli wierzyć plotkom to jutro zaprezentowana zostanie przystawka Apple TV 2020.

Prawdopodobna specyfikacja wymienia przede wszystkim układ A12Z Bionic, czyli dokładnie ten sam, który znajduje się w najnowszych iPadach Pro. Wcześniejsze doniesienia mówiły o wersji A12X Bonic, ale ta jest wyposażona w mniej rdzeni graficznych, które w przypadku Apple TV mogą okazać się przydatne (to w końcu też coś w rodzaju miniaturowej konsoli do gier). Pozostała specyfikacja to podobno 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci masowej na gry, oraz aplikacje. Urządzenie oczywiście bez problemu będzie radzić sobie z treściami w rozdzielczości 4K Ultra HD, które są już dzisiaj standardem. Urządzenie ma zostać zaprezentowane już jutro (8 grudnia) i tego samego dnia ma ruszyć przedsprzedaż. Z kolei wysyłki miałyby rozpocząć się już w najbliższy piątek, czyli 11 grudnia.

Oczywiście powyższe informacje nie są w żaden sposób oficjalne, więc należy je traktować tylko i wyłącznie jako plotki. Prawdopodobnie już jutro przekonamy się, ile jest w nich prawdy. Warto też wspomnieć, że według wcześniejszych pogłosek nowa wersja Apple TV ma być wyposażona w całkowicie nowy system chłodzenia. Biorąc pod uwagę prawdopodobną obecność układu A12Z Bionic, nie ma w tym nic dziwnego. To w końcu dużo mocniejszy SoC, w przypadku którego trzeba zadbać o odpowiednie temperatury pracy. Dziwić może pośpiech i rozpoczęcie wysyłek już w najbliższy piątek, ale Apple prawdopodobnie zależało na sprzedaży jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już jutro zadebiutuje nowe Apple TV z procesorem A12Z Bionic?

 0