Już niebawem PlayStation Now umożliwi pobieranie gier na dysk konsoli?

Już niebawem PlayStation Now umożliwi pobieranie gier na dysk konsoli?

Jak wynika z najnowszych informacji Sony planuje dodać do PlayStation Now dla wielu jedną z bardziej potrzebnych funkcji, a mianowicie pobieranie gier na dysk.

Uruchomione jakiś czas temu PlayStation Now miało być jedną z flagowych usług Sony dostępnych na PS4. Niestety ostatecznie usłyszało o niej dużo mniej osób niż życzyła sobie tego japońska firma, a ilość aktywnych subskrybentów raczej także nie powala. W dużym skrócie PS Now polega na graniu poprzez streaming, czyli coś, co swego czasu było kreowane jako przyszłość branży zaś finalnie zostało w dużej mierze zapomniane. Oczywistą ówczesną wadą, która teraz raczej nie stanowi większej przeszkody był fakt, że z tego rodzaju zabawy korzystali wyłącznie posiadacze szybkiego łącza internetowego. Pozostali obchodzili się smaczkiem. Z drugiej strony nie zapominajmy o niewątpliwym plusie, do jakich należy brak konieczności (w przypadku PC-tów) posiadania odpowiedniego komputera do uruchomienia bardziej wymagającego tytułu.

Już wkrótce PlayStation Now ma umożliwić bezpośrednie pobieranie gier na dysk konsoli

Już niebawem PlayStation Now umożliwi pobieranie gier na dysk konsoli?

Najwyraźniej Sony zdaje sobie sprawę z topniejącego zainteresowania PlayStation Now, albowiem jak wynika ze screena umieszczonego na Reddit, planują oni wprowadzić opcję pobierania gier bezpośrednio na dysk konsoli. Jeżeli zmiana weszłaby w życie, zapewne spełni oczekiwania znacznej ilości ludzi niedysponujących odpowiednią prędkością sieci dopuszczającą płynne strumieniowanie. Wtedy wykupienie subskrypcji PS Now miałoby większy sens, gdyż aktualna oferta produktów wygląda doprawdy ciekawie. Znajdują się w niej, chociażby God of War oraz Red Dead Redemption. Ponadto dzięki strumieniowaniu możemy pograć także na komputerze. Jak uważacie, czy wprowadzenie opcji pobierania wszystkich tytułów na dysk ma sens w tym konkretnym przypadku?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już niebawem PlayStation Now umożliwi pobieranie gier na dysk konsoli?

 0