Już wkrótce aplikacja Gmail wyświetli tylko najważniejsze powiadomienia

Już wkrótce aplikacja Gmail wyświetli tylko najważniejsze powiadomienia

Google od dawna szykuje użytkownikom swojej poczty wiele ciekawych usprawnień. Teraz dowiadujemy się o kolejnej z nich, tym razem dedykowanej mobilnej aplikacji.

Nowy Gmail doczeka się kilku interesujących funkcji takich jak automatyczne kasowanie wiadomości oraz odpowiadanie na email dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Teraz, aby rozszerzyć możliwości ostatniej wymienionej funkcji, Google postanowiło zmienić sposób działania powiadomień na urządzeniach wyposażonych w mobilny system. Ma to pomóc osobom, które dostają sporą ilość poczty w ciągu jednego dnia. W skrócie aplikacja powiadomi nas tylko w szczególnym wypadku bądź gdy AI uzna, że przesłana treść jest o wysokim priorytecie. Nie do końca wiadomo, w jaki sposób algorytm Google ustali, które wiadomości potrzebują natychmiastowej uwagi. Możliwe, że technologia zwyczajnie szuka poczty od ludzi, grup lub firm, z którymi utrzymujesz regularny kontakt, co w zasadzie jest jedynym logicznym wytłumaczeniem.

Już niebawem sztuczna inteligencja pozwoli aplikacji mobilnej Gmail na wyświetlenie tylko istotnych powiadomień

Już wkrótce aplikacja Gmail wyświetli tylko najważniejsze powiadomienia

Tak czy inaczej, aktualizacja dodająca nową funkcję powinna pojawić się na aplikacji dedykowanej iOS w ciągu najbliższych trzech dni. Natomiast posiadacze Androida muszą poczekać odrobinę dłużej. Warto nadmienić, że nie są to jedyne innowacje, jakie niebawem otrzymamy, ponieważ modyfikacji doczeka się także wygląd klienta poczty, który ma być bardziej przejrzysty i posiadać na pierwszym planie najbardziej potrzebne funkcje takie jak np. pasek boczny pozwalający na korzystanie z kalendarza Google oraz aplikacji do robienia notatek bądź zadań zlokalizowanych obok wiadomości email. Do tego algorytm pozwalający na praktycznie automatycznie napisanie wiadomości. Widać więc, że firma planuje dokonać małej rewolucji w swoim flagowym produkcie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już wkrótce aplikacja Gmail wyświetli tylko najważniejsze powiadomienia

 0