Już wkrótce aplikacje z Androida będą kompatybilne z Chrome OS

Już wkrótce aplikacje z Androida będą kompatybilne z Chrome OS

Pewien nadgorliwy użytkownik sieci for reddit  natknął się na nową, interesującą opcję w ustawieniach Chromebooka, pozwalającą na włączenie kompatybilności aplikacji mobilnych z Androida na Chromebooku. Poniżej można zobaczyć, jak wygląda fragment kodu, z którego pochodzi wspomniana informacja:


Choose from over a million apps and games on Google Play to install and use on your $1Chromebook.
< /message>

Przy przejściu do ekranu ustawień, wspomniana opcja pojawia się i szybko znika, ale uruchomienie jej jest możliwe, choć jedynie poprzez przełączenie się na kanał deweloperski, przy Chrome OS w wersji 51. 

Niestety aktywowanie jej kończy się wyświetleniem samouczka, który automatycznie się zamyka. Niemniej jednak jest to na pewno funkcja, która jest obecnie opracowywana a portal The Verge sugeruje jakoby dodatkowe informacje na ten temat mogłyby być ujawnione na majowej konferencji I/O.

Jakie byłby korzyści z takiej integracji? Przede wszystkim dostęp do ponad miliona gier i aplikacji ze sklepu Google Play. Pomimo zapewnień Google, że te dwa systemy operacyjne (Chrome OS i Android) będą od siebie oddzielone, Ars Technica  uważa, że byłaby to bardzo korzystna zmiana dla posiadaczy Chromebooków ze względu na wybór aplikacji, świetne wsparcie i obsługę płatności dla znacznie większej ilości krajów (36 kontra 136).

W świetle wyżej przedstawionych dowodów, trudno wątpić w intencje Google, a zatem wystarczy teraz wyczekiwać oficjalnego potwierdzenia na ich konferencji w przyszłym miesiącu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już wkrótce aplikacje z Androida będą kompatybilne z Chrome OS

 0