K1CK po raz trzeci z rzędu wystąpi w wielkim finale Ultraligi

K1CK po raz trzeci z rzędu wystąpi w wielkim finale Ultraligi

Znamy uczestników wielkiego finału mistrzostw Polski League of Legends. K1CK, które w fazie grupowej radziło sobie przeciętnie, jak zwykle wrzuciło piąty bieg podczas fazy play-off Alior Bank Ultraligi. Puki Style i spółka w finale dolnej drabinki pokonali 3:2 Illuminar Gaming i tym samym awansowali do wielkiego finału 5. sezonu. Póki co, był to najcięższy mecz dla obrońców tytułu, bowiem dotychczas nie stracili nawet punktu w rywalizacji z takimi drużynami jak devils.one oraz 7more7 Pompa Team. W przeciwieństwie do wymienionych zespołów, Illuminar zawiesiło wysoko poprzeczkę i dopiero piąta potyczka wyłoniła zwycięzcę. Decydującą rolę odegrały cierpliwość i wyrachowanie K1CK. Aktualni mistrzowie Polski bowiem grali ostrożnie i wyczekiwali na błędy przeciwnika, które w końcu nadeszły. Wówczas ekipa Pukiego Style dopełniła formalności i zwyciężyła w ostatecznym pojedynku, tym samym awansując do wielkiego finału.

K1CK pokonało Illuminar 3:2 i zagra w finale Ultraligi po raz trzeci z rzędu. Zespół będzie bronił tytułu mistrza Polski, wywalczonego podczas 4. sezonu rozgrywek.

fot. K1CK/Twitter

Tam na przeciwnika czeka już AGO ROGUE. Taka konfiguracja spotkania oznacza, że po raz trzeci z rzędu walka o tytuł mistrza Polski rozstrzygnie się pomiędzy tymi samymi drużynami. W 4. sezonie górą byli gracze K1CK, w 3. odsłonie rozgrywek zwycięstwo odnieśli jednak reprezentanci AGO ROGUE. Finały 5. sezonu zatem zapowiadają się jako ostateczne starcie o to, do kogo w Polsce należy tytuł najlepszego zespołu w grze League of Legends. Zwycięzca otrzyma ponadto 30 tysięcy złotych, przegrany zaś połowę tej kwoty. Dodatkową nagrodą jest również zaproszenie na European Masters Spring 2021 - udział w tym prestiżowym turnieju mają zagwarantowane trzy najlepsze drużyny w kraju, czyli Illuminar, K1CK oraz AGO ROGUE. Wielki finał Ultraligi zaplanowano na 24 marca, mecz rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja spotkania odbędzie się na antenie Polsat Games w telewizji, a także na kanałach stacji na Twitchu oraz YouTube.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: K1CK po raz trzeci z rzędu wystąpi w wielkim finale Ultraligi

 0