Kamera Logitech C922 - green screen za 400 zł

Kamera Logitech C922 - green screen za 400 zł

Logitech C920 ugruntował sobie bardzo mocną reputację wśród YouTuberów i streamerów na Twitchu. Szwajcarska korporacja wypuszczając teraz C922 ma nadzieję, że ich nowy produkt podtrzyma ten trend.

Generalnie gabaryty urządzeń są bardzo podobne, ale wielką zmianą jaką wprowadził w nowym modelu Logitech jest wbudowana technologia usuwania tła - czyli coś na kształt "green screenu". Dzięki temu nie trzeba dokupować osobnego akcesorium do generowania tego efektu, a także można znacznie zaoszczędzić na przestrzeni do tego wymaganej. Dzięki temu Logitech C922 staje się idealnym rozwiązaniem dla osób parających się transmitowaniem rozgrywek z gier na żywo.

Technologię tę wspiera programowe rozwiązanie zwane "inteligentnym systemem rozpoznawania kształtów" autorstwa Personify. Proces ten polega na tym, że urządzenie wyszukuje sylwetki człowieka i usuwa z uchwyconego obrazu wszystkie pozostałe elementy. Następnie tło można zastąpić dowolnie wybraną grafiką bądź zdecydować się na przezroczystość. Wszystko w jednym urządzeniu.

Sposób w jaki działa C922 różni się od kamer Razer Stargazer i tych opartych o technologię RealSense, gdyż one dokonują tego na poziomie sprzętowym, np. urządzenia z RealSens posiadają dwa obiektywy, a dzięki temu wychwytują trójwymiarową głębię pola widzenia. Tym samym wszystko, co znajduje się za nami jest w ten sposób automatycznie usuwane. To rozwiązanie wydaje się być dokładniejsze niż programowa technika w kamerze Logitecha, ale szwajcarska firma twierdzi, że C922 wywiązuje się ze swojego zadania co najmniej tak dobrze, jeśli nie lepiej niż RealSense.

Premiera Razer Stargazer odbędzie się za miesiąc - interesujące jest to jak na jej tle wypadnie Logitech C922.

C922 jest w stanie uchwycać także obraz w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 720p, oprócz oczywiście 1080p / 30 fps. Poprzedniczka, C920, obsługiwała obydwie rozdzielczości ale jedynie w 30 fps. C922 oferuje także lepszą korekcję obrazu przy słabym oświetleniu. Amerykanie mogą skorzystać dodatkowo z 3- bądź 6-miesięcznej licencji na Xsplit Premium, bądź też trójnożnej podstawki.

Jedną z największych zalet najnowszego modelu kamery internetowej Logitecha jest jednak cena - jedyne 399 złotych. Konkurencyjny Stargazer od Razera będzie kosztować $149, a trzeba tutaj wspomnieć, że pierwotnie urządzenie Razera kosztowało jeszcze drożej i doczekało się obniżki. Logitech C922 dostępny jest w sprzedaży od dzisiaj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kamera Logitech C922 - green screen za 400 zł

 0