Kangurek Kao: Runda 2 dostępny za darmo na Steam

Kangurek Kao: Runda 2 dostępny za darmo na Steam

Kultowy Kangurek Kao: Runda 2 trafił na Steam i obecnie z okazji dnia dziecka jest dostępny całkowicie za darmo do jutrzejszego dnia. Natomiast później grę zakupimy wyłącznie w standardowej cenie 7 złotych, co i tak wydaje się całkiem atrakcyjną okazją. Powrót postaci kojarzonej głównie w Polsce nie dziwi, ponieważ wydawca serii już jakiś czas temu potwierdził plany opublikowania nieco poprawionej kopii na platformie Valve. Względem oryginalnego wydania Kangurek Kao: Runda 2 posiada rozdzielczości dostosowane do dzisiejszych standardów w tym opcję 1080p. Do tego obsługę kontrolerów od PlayStation 4 i Xbox, a także system osiągnięć czy zapis w chmurze. Oczywiście produkcja bez problemu ruszy na najnowszych systemach operacyjnych pokroju Windows 10, czego oryginalna kopia mogła nie gwarantować.

Kangurek Kao: Runda 2 trafił na Steam i do 2 czerwca jest dostępny całkowicie za darmo.

Kangurek Kao: Runda 2 dostępny za darmo na Steam

Bez wątpienia seria o Kangurku Kao to jedna z bardziej rozpoznawalnych serii platformówek 3D inspirowania tytułami pokroju Crash Bandicoot czy Rayman. Produkcja skupia się na perypetiach tytułowego kangurka, który począwszy od pierwszej części musi mierzyć się ze złowrogim Hunterem, łowcą zwierząt. Pierwsza odsłona zadebiutowała lata temu, a dokładniej 23 listopada 2000 roku, zaś za jej powstanie odpowiadała ekipa ze studia X-Ray Interactive. Dwójka pojawiła się w sklepach trzy lata później pod koniec 2003 wyłącznie na komputerach osobistych, jednak po dwóch latach grę przeniesiono na ówczesne konsole — PlayStation 2, Xbox oraz GameCube. Dotychczas nie licząc ekskluzywnej na PSP odsłony KAO Challengers pojawiły się trzy epizody serii, z czego dostępna od 2005 roku trójka była dość średnio odebrana przez fanów.

Wielka szkoda, że wydawca zdecydował się na udostępnienie tylko jednej części, aczkolwiek nie wykluczone, iż w przypadku sporego zainteresowania na Steam zawita cała trylogia. Byłaby to dobra decyzja, gdyż dla wielu to seria gier z czasów dzieciństwa wywołująca niezwykle miłe wspomnienia, pomimo iż uważana jest za jedną z trudniejszych platformówek dla dzieci. Kto wie, być może deweloperzy podejmą decyzję o stworzeniu czwartej odsłony Kangurka Kao?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kangurek Kao: Runda 2 dostępny za darmo na Steam

 0