Karta graficzna stworzona do kopania krytpowaluty od Inno3D

Karta graficzna stworzona do kopania krytpowaluty od Inno3D

Czy karta graficzna musi być koniecznie do gier? Jak pokazuje propozycja od Inno3D, dedykowana maniakom kryptowaluty - niekoniecznie.

Jeżeli ktoś wprowadza dany produkt na rynek, to z oczywistej chęci zarobku. Tutaj sprawa wydaje się nieco bardziej skomplikowana, bo choć rzeczywiście trudno odmówić twórcom takich pobudek, tak idą za nimi też dobre intencje. Popularność kryptowalut oraz ich wydobywania przy pomocu GPU w ostatnim okresie zyskała na znaczeniu, czego efektem jest nagły skok cen kart graficznych. Finalnie zamiast do domowych komputerów, dana karta trafia do górnika wirtualnej waluty. Jakie rozwiązanie posiada Inno3D? Po prostu GPU dedykowany górnikom, przystosowany do ich potrzeb. Istnieje zatem realna szansa na spadek zainteresowania, a tym samym cen zwykłych modeli tych podzespołów. Pozwoliłoby to oczywiście uzdrowić rynek sprzętu komputerowego. 

Propozycja od Inno3D jest wprost stworzona dla amatorów kopania kryptowaluty

Patrząc na specyfikację P104-100 Crypto-Mining Accelerator – TwinX2 dochodzimy do wniosku, że posiada ona cechy zbliżone zarówno do topowych GTX'ów 1080 jak i GTX 1070. GPU nie opiera się na żadnym układzie od Nvidii przeznaczonym do gier, chociaż ma z nimi wiele wspólnego. Dysponuje, bowiem 1920 rdzeniami CUDA (jak w GTX-ie 1070), lecz taktowanymi na 1607 (jak w GTX 1080). Doliczmy do tego pamięć V-RAM GDDR5X, jest jej jednak mniej, bo raptem 4 GB. Są za to kości pamięci o wyższej przepustowości - 11 Gbps. Co ciekawe w dedykowanej karcie nie znajdziemy... wyjścia obrazu. Nie oszukujmy się - w sprzęcie przeznaczonym do kopania kryptowaluty jest ono zbyteczne. Kwestie pobierania energii i wysokich cen rachunków za prąd od dawna trapią fanów wydobywania waluty. Inno3D wychodzi w pewnym sensie naprzeciw wspomnianym problemom zapewniając brak trybu Turbo, odpowiedzialnego w dużej mierze za nagłe skoki energii. Karta działa na magistrali PCIe X4. Cena oraz data premiery podzespołu nie jest jeszcze znana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karta graficzna stworzona do kopania krytpowaluty od Inno3D

 0