Karta pamięci ADATA pozwoli na nagrywanie filmów 360 w 4K

Karta pamięci ADATA pozwoli na nagrywanie filmów 360 w 4K

Już wkrótce w ofercie firmy ADATA powinna pojawić się nowa karta pamięci microSDXC o pojemności 256 GB. Pozwoli ona na nagrywanie filmów w 360 stopniach w rozdzielczości Ultra HD.

Nowa karta oficjalnie jeszcze nie trafiła do sprzedaży, ale została zaprezentowana na niedawno zakończonych targach CES w Las Vegas. To jasny sygnał, że już wkrótce pojawi się w ofercie firmy. Karta ma pojemność 256 GB i została oznaczona jako Class 10, U3 i V90. Oznacza to, że prędkość zapisuj nie spada poniżej 90 MB/s, co pozwala na nagrywanie nawet filmów 8K z prędkością 120 klatek na sekundę. Karta pozwoli także na rejestrowanie materiałów Ultra HD w 360 stopniach.

Deklarowane przez producenta prędkości to 275 MB/s w przypadku odczytu oraz 260 MB/s przy zapisywaniu danych. Nowa karta wykorzystuje pamięci 3D MLC NAND flash marki SK Hynix oraz bus UHS-II. To model skierowany do najbardziej wymagających użytkowników.

Cena nowej karty nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę jej możliwości, raczej nie będzie ona niska. Na ten moment nie wiemy też, kiedy zadebiutuje na sklepowych półkach. Nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale jej debiut to kwestia czasu.

ADATA microSDXC 256 GB Class 10 U3 V90

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karta pamięci ADATA pozwoli na nagrywanie filmów 360 w 4K

 0