Karty ASRock Phantom Gaming jednak pojawią się na całym świecie?

Karty ASRock Phantom Gaming jednak pojawią się na całym świecie?

W sieci pojawiła się wypowiedź pracownika ASRock, który utrzymywał, że nowe karty graficzne tego producenta pojawią się jedynie w niektórych krajach. To prawda - ale tylko częściowo.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje mówiące, że karty graficzne marki ASRock trafią do sprzedaży jedynie w niektórych regionach, co jest następstwem umowy z AMD. Karty te miały nie pojawić się m.in. w Europie, a obszar dystrybucji miał obejmować jedynie kraje należące do Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku APEC. W związku z tym nowości ASRocka nie miały się pojawić w Hongkongu, Tajwanie i wielu krajach Azjatyckich, jak również oficjalna dystrybucja nie miała obejmować Ameryki Północnej i Australii. O ile produkty te z pewnością byłyby ściągane i sprzedawane nieoficjalnymi kanałami, to byłaby to raczej ciekawostka, niż liczący się na rynku produkt. Okazuje się jednak, że obawy te były nieco przedwczesne, a informacje o niedostępności kart na większości światowych rynków, są mocno przesadzone i nieprecyzyjne.

Karty graficzne ASRock z serii  Phantom Gaming pojawią się na całym świecie, jednak nie w tym samym czasie

ASRock powołując się na ostatnie plotki wystosowało oświadczenie, wyjaśniając wprowadzenie swoich kart na mocno ograniczonym terenie. Okazuje się, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. "Wiodący światowy producent płyt głównych oraz kart graficznych ASRock, ogłosił wejście na rynek kart graficznych z marką Phantom Gaming - mocną linią kart graficznych AMD Radeon RX500 w kwietniu 2018 roku. Początkowo ASRock będzie dostarczał karty graficzne w określonych regionach, wyszczególnionych w wewnętrznych planach. Pierwsze kraje, które otrzymają nowe produkty to Ameryka Łacińska i kraje APEC. Następnie ASRock będzie stopniowo rozszerzał zasięg na pozostałe regiony" - czytamy w oświadczeniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty ASRock Phantom Gaming jednak pojawią się na całym świecie?

 0