Karty graficzne ASRock już wkrótce także w Europie

Karty graficzne ASRock już wkrótce także w Europie

Właśnie uzyskaliśmy potwierdzenie, że karty graficzne firmy ASRock trafią do Europy, na Bliski Wschód i rynek afrykański na początku przyszłego miesiąca.

Trzeba przyznać, że debiutancka seria kart graficznych tajwańskiego producenta, czyli Radeon Phantom, przeszła długą drogę, ale wkrótce będziemy mogli oficjalnie kupić ją na Starym Kontynencie. Najpierw na początku bieżącego roku pojawiły się pierwsze przecieki na temat wejścia firmy ASRock na rynek kart graficznych, ale kiedy produkty te zadebiutowały w kwietniu, wiele osób poczuło rozczarowanie faktem, że dostępne są jedynie w Azji. Co więcej, w sieci szybko pojawiły się informacje, jakoby to AMD blokowało sprzedaż tych kart na rynku europejskim i amerykańskim. W maju zdementowano te doniesienia, tłumacząc, że była to decyzja biznesowa ASRock, które w pierwszej kolejności chciało skoncentrować się na regionie Azja-Pacyfik oraz Ameryki Łacińskiej.

Jak na razie otrzymać mamy jedynie modele bazujące na architekturze Polaris, ale w planach mają być także karty z serii Vega

Karty graficzne ASRock już wkrótce także w Europie

Na szczęście producent potwierdził właśnie, że już wkrótce jego Radeony Phantom pojawią się także na terenie Unii Europejskiej oraz w regionie EMEA (Afryka, Bliski Wschód i Afryka). Ich sprzedaż na tych rynkach ruszyć ma już 1 lipca, więc od najbliższej niedzieli. Spodziewana cena dla modelu Phantom Gaming X RX 580 8G OC wynosić ma 329 EUR, a dla Phantom Gaming X RX 570 8G OC 319 EUR, z kolei za Phantom Gaming X RX 580 4G OC zapłacić będziemy musieli 295 EUR (ceny potwierdził europejski oddział ASRock). Jak na razie otrzymać mamy jedynie modele bazujące na architekturze Polaris, ale w planach mają być także karty z serii Vega. Z naszego punktu widzenia jest to o tyle dobra wiadomość, że większa konkurencja praktycznie zawsze oznacza korzyści dla konsumenta (większy wybór, rywalizacja na innowacje, itd.), więc możemy się tylko cieszyć z nowego gracza na rynku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne ASRock już wkrótce także w Europie

 0