Karty graficzne GeForce RTX 3090 z turbiną znikają z rynku

Karty graficzne GeForce RTX 3090 z turbiną znikają z rynku

Wygląda na to, że karty graficzne GeForce RTX 3090 z chłodzeniem z turbiną lada moment całkowicie znikną z rynku, bo masowo znikają ze stron internetowych popularnych producentów. Tego typu warianty RTX 3090 od samego początku wydawały się zaskakującym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, ile mocy wymaga ta karta graficzna. Niemniej na rynku pojawiło się pięć takich modeli. Zdaje się jednak, że ich żywot jest już policzony, gdyż tacy partnerzy NVIDII jak ASUS, Gigabyte czy MSI usuwają je ze swojej oferty. Warto podkreślić, że dotyczy to jedynie topowej karty GeForce RTX 3090 i takie modele jak GeForce RTX 3080 i RTX 3070 wciąż oferowane są w wersji z chłodzeniem z turbiną. 

Wygląda na to, że karty graficzne GeForce RTX 3090 z chłodzeniem z turbiną lada moment całkowicie znikną z rynku.

Sklepy obecnie wyprzedają ostatnią partię RTX 3090 z turbiną, więc jeśli ktoś polował na takową wersję, to ma ostatnią szansę, by ją nabyć. Nie wiemy jednak, czemu zdecydowano się na tak szybkie uśmiercenie tych kart i raczej nie jest to typowa sytuacja dla produktu, który jest na rynku niecałe pół roku. Być może ma to związek z ogłoszonymi niedawno przez NVIDIĘ specjalnymi kartami Crypto Mining do kopania kryptowalut. Partnerzy Zielonych mogli po prostu zdecydować się na użycie coolerów z turbiną do swoich wariantów kart CMP HX, które będą dostępne już w tym miesiącu. Czy rzeczywiście taki jest powód? Powinniśmy przekonać się już wkrótce.

Jeśli zaś chodzi o to, które konkretnie modele zniknęły już ze strony producentów, to są to m.in. ASUS GeForce RTX 3090 24GB TURBO (modele RTX 3080 i RTX 3070 TURBO wciąż widnieją na stronie producenta), Galax GeForce RTX 3090 24GB Classic (Galax potwierdziło już oficjalnie, że karta za zostanie skasowania, zaledwie dwa miesiące po premierze rynkowej, a firma rezygnuje też z RTX 3080 Classic), Gigabyte GeForce RTX 3090 24GB TURBO, MSI GeForce RTX 3090 24GB AERO oraz EMTEK GeForce RTX 3090 24GB Blower Edition. Przypominamy, że GeForce RTX 3090 to obecnie najmocniejsza karta graficzna w ofercie NVIDII, która promowana jest jako sprzęt do rozgrywki w 8K, choć aby cieszyć się zabawą w tak wysokiej rozdzielczości, przeważnie potrzeba dodatkowego wsparcia ze strony DLSS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne GeForce RTX 3090 z turbiną znikają z rynku

 0