Karty graficzne Intela mają lukę w zabezpieczeniach

Karty graficzne Intela mają lukę w zabezpieczeniach

Intel ujawnił, że odkryta została nowa luka w zabezpieczeniach, którą oznaczona jako INTEL-SA-00812. Dotyczy ona kart graficznych z rodziny Arc, a konkretniej modeli A750 oraz A770. Na szczęście luka nie dotyczy wszystkich egzemplarzy, a tylko pewnej grupy.

Intel ujawnią nową lukę w kartach Arc A750 i Arc A770

Ostatni czas nie jest dla Intela zbyt dobry. Ostatnio firma ujawniła nowo wykrytą lukę Downfall w procesorach. I to co gorsza, nie tylko najnowszej generacji. O ile odpowiednia łatka jest w tym przypadku możliwa, o tyle jej wprowadzenie wiąże się z ograniczeniem wydajności i to w niektórych przypadkach naprawdę sporym. 

Co jednak istotne, nie wszystkie te karty są zagrożone. Niebiescy informują, że dotknięte problemem są egzemplarze sprzedane między październikiem a grudniem 2022 roku. 

Intel Arc

Intel odkrył i ujawnił kolejną lukę w zabezpieczeniach. Tym razem problem dotyczy nie procesorów, a kart graficznych należących do rodziny Arc. Nowo odkryta podatność, oznaczona jako INTEL-SA-00812, na szczęście nie dotyka wszystkich modeli z tej serii. Problem dotyczy wyłącznie najwydajniejszych modeli, czyli Arc A750 oraz Arc A770. Co jednak istotne, nie wszystkie te karty są zagrożone. Niebiescy informują, że dotknięte problemem są egzemplarze sprzedane między październikiem a grudniem 2022 roku. 

Luka obejmuje 2 problemy

Intel wyjaśnia również, że luka w zabezpieczeniach kart graficznych Arc może "umożliwić odmowę usługi lub ujawnienie informacji". Intel ocenia jej ważność jako średnią. Jeśli chodzi o szczegóły, luka obejmuje 2 problemy. Pierwszy z nich został oznaczony jako CVE-2022-4184. W jego opisie możemy przeczytać o awarii mechanizmu ochrony niektórych kart Intel Arc A750 i Arc A770. Może to pozwolić uprzywilejowanemu użytkownikowi włączyć blokadę usługi. 

Drugi z problemów, nazwany CVE-2022-38973, dotyczy niewłaściwej kontroli dostępu do niektórych kart graficznych Arc A750 i Arc A770. Dzięki niemu, uwierzytelniony użytkownik może zezwolić na odmowę usługi lub ujawnienie informacji. W obu tych przypadkach Intel mówi o możliwym wykorzystaniu luki poprzez dostęp lokalny.

Niestety nie wiemy, kiedy producent wypuści odpowiednią aktualizację. Posiadaczom kart graficznych Arc A750 i Arc A770 zakupionych w okresie między październikiem a grudniem 2022 roku, Intel rekomenduje skontaktowanie się z pomocą techniczną w swoim regionie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Intela mają lukę w zabezpieczeniach

 0