Kaspersky Free Antivirus zastąpiony przez Security Cloud Free

Kaspersky Free Antivirus zastąpiony przez Security Cloud Free

Kaspersky Free Antivirus to całkiem popularny dostępny od ponad dwóch lat program chroniący nas przed różnego rodzaju wirusami, który według oficjalnej informacji udostępnionej przez twórców przeszedł do historii i został zastąpiony przez również darmowego Kaspersky Security Cloud Free.  Jednocześnie należy podkreślić, że użytkownicy, którzy pobrali wcześniej Free Antivirus nadal mogą z niego korzystać oraz otrzymywać poprawki bezpieczeństwa. Całość nie będzie dalej rozwijania, ale Kaspersky Lab twierdzi, iż nie ma w tej chwili planów zaprzestania dostarczania bazy wirusów. Sam Kaspersky Free Antivirus z racji bezpłatnego przeznaczenia oferował dość ograniczone względem płatnych wersji rozwiązania. W praktyce obejmował on przede wszystkim klasyczną ochronę przed wirusami.

Kaspersky Free Antivirus został zastąpiony przez Security Cloud Free. Producent twierdzi, że jest to znaczący krok naprzód względem poprzedniego oprogramowania.

Kaspersky Free Antivirus zastąpiony przez Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free proponuje w większości identyczne funkcje i jest dostępny także na systemach mobilnych Android oraz iOS. Natomiast usługa VPN Kaspersky Secure Connection została automatycznie zawarta w oprogramowaniu, choć z limitem 200 megabajtów dziennego przesyłu. Ponadto producent zintegrował z aplikacją dodatkowe narzędzia, jednak wiele z nich dostępnych jest wyłącznie dla wydania płatnego. Opcje dostarczane bez opłat to m.in. niszczarka plików, narzędzie do wymazywania śladów aktywności, sprawdzenie usług w zakresie wycieku danych, menedżer haseł czy specjalna funkcja do rozwiązywania problemów z systemem Windows. Niestety zgodnie z informacją antywirusa nie ściągniemy w polskiej wersji.

Co ważne zamiana Kaspersky Free Antivirus na Security Cloud Free nastąpiła w październiku, aczkolwiek twórcy zrobili to bez większego rozgłosu, wręcz po cichu w związku z czym dotychczas panowało niemałe zamieszanie. Dlatego też teraz niemiecki oddział producenta, który miał otrzymywać masę zapytań odnośnie zniknięcia poprzedniego antywirusa w wydanym komunikacie stwierdził, że nowsze rozwiązanie to znaczący krok naprzód, a dodatkowo oprogramowanie udostępniono nie tylko na komputerach, ale i urządzeniach mobilnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kaspersky Free Antivirus zastąpiony przez Security Cloud Free

 0