KFA2 prezentuje zewnętrzną, podkręconą kartę graficzną GeForce GTX 1060

KFA2 prezentuje zewnętrzną, podkręconą kartę graficzną GeForce GTX 1060

GALAX wraz ze swoją zorientowaną na rynki europejskie marką KFA2 przedstawiają zewnętrzną kartę graficzną GTX 1060, której PCB przeprojektowano tak, by zmieściła się w stosunkowo małej obudowie. Kompaktowa stacja ma być idealnym dodatkiem do kompaktowych laptopów  i co ciekawe, karta jest już fabrycznie podkręcona

KFA2 SNPR to obudowa, w której zamknięto autorski projekt karty GTX 1060, posiadająca wymiary: 165 mm długości x 156,6 mm szerokości x 73 mm wysokości i ważąca 1,38 kg. Trzeba jednak na wstępie zaznaczyć, że zarówno wymiary jak i waga, nie uwzględniają parametrów zewnętrznego zasilacza, który jest wymagany do pracy stacji. Wnętrze podzielone jest na trzy główne komponenty, w skład których wchodzi PCB odpowiedzialne za zasilanie oraz łączność z laptopem przy pomocy portu Thunderbolt 3 (40 Gbps) i posiadające złącze PCI-Express 3.0 x16, do którego wpięta jest niesamowicie kompaktowa karta graficzna - stanowiąca drugi element. Ostatnim, trzecim składnikiem jest autorskie chłodzenie, które jest połączeniem standardowego aluminiowego radiatora z trzema ciepłowodami i dwóch wentylatorów o średnicy 70 mm.

W dobie kompaktowych, mobilnych laptopów z mocnym procesorem, takie zewnętrzne karty nabierają coraz większego sensu

Obudowa wykonana jest z perforowanej z trzech stron stali SECC, która choć jest produktem budżetowym, to ze względu na wysokie przewodnictwo cieplne, często jest wykorzystywana w produkcji obudów komputerowych. Z przodu skrzynki umieszczono włącznik, podczas gdy na tylnej ściance znalazły swoje miejsce wszelkie złącza i do dyspozycji oddano wyjścia wideo DVI, HDMI i DisplayPort oraz wspomniane wcześniej gniazdo Thunderbolt 3 40 Gb/s oraz gniazdo zasilania. Zaprojektowana specjalnie karta GeForce GTX 1060 6GB pochwalić się może fabrycznym OC, choć zegary nie zostały tutaj zbyt mocno podniesione. Taktowanie GPU wynosi tutaj 1531/1746 MHz podczas gdy standardowo mamy do czynienia z zegarami na poziomie 1506/1709 MHz. Do zestawu oczywiście dołączony jest zewnętrzny zasilacz, oferujący moc na poziomie 230 W. GALAX zapewnia, że zewnętrzna skrzyneczka zapewni wydajność pozwalającą na bezproblemową grę w najnowsze produkcje i podaje wyniki wewnętrznych testów. Lenovo IdeaPad 720s w połączeniu z KFA2 SNPR uzyskuje 3040 punktów w 3DMark Time Spy oraz 6655 punktów w 3DMark Fire Strike, wykorzystywano tu jednak zewnętrzny monitor. Karta trafiła już do sprzedaży i wyceniono ją na 499 euro.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 prezentuje zewnętrzną, podkręconą kartę graficzną GeForce GTX 1060

 0