KhironSigma-PRO - powstaje ultramobilny komputer

KhironSigma-PRO - powstaje ultramobilny komputer

KS-Pro jest tworzony przez firmę Khiron-Sigma, założoną przez byłych pracowników Microsoftu. Samo urządzenie ma odznaczać się bardzo imponującą specyfikacją, której sercem jest najmocniejszy mobilny procesor dostępny na rynku, czyli SoC Snapdragon 835. Jest więc na co czekać.

Celem producenta jest stworzenie pierwszego, ultramobilnego PC (UMPC). Pojawić ma się on w dwóch wersjach - KS-PROID z systemem Android Nougat oraz KS-PRO z Windowsem 10. Sprzęt ten ma zostać również wyposażony w 8-calowy dotykowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD (2k - 2560x1440 pikseli). KS-PRO ma otrzymać także 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej flash, którą będzie można rozszerzyć przy użyciu karty microSD. Będzie także 12-megapikselowy aparat, wyposażony między innymi w autofocus oraz bardzo szybką stabilizację obrazu. Ponadto KS-PRO otrzyma Bluetooth 4.0, Wi-Fi w zakresie 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, GPS/AGPS oraz obsługę sieci LTE (nie podano na razie jakiej kategorii). Dzięki temu, będziemy mogli korzystać z KS-PRO jak z telefonu, a wszystko dzięki slotowi na karty nano-SIM. Ponadto urządzenie dostanie 2 złącza USB typu C, USB 3.1 i 3.5mm port na słuchawki. Dodatkowo urządzenie ma zostać wyposażone w głośniki stereo, klawiaturę oraz czytnik linii papilarnych.

Producent zapewnia, że sprzęt ma działać do 12 godzin na jednym ładowaniu, a wszystko to dzięki zastosowaniu dużej baterii o pojemności aż 10307 mAh.

Producent zapewnia, że urządzenie ma działać do 12 godzin na jednym ładowaniu, a to wszystko dzięki zastosowaniu dużej baterii o pojemności aż 10307 mAh. Tak wiec pod tym kątem zapowiada się bardzo optymistycznie, a to wszystko w niewielkich wymiarach: 246 x 150 x 16 mm oraz wadze na poziomie 640 gramów. Jak dotąd kampania crowdfundingowa na Indiegogo osiągnęła prawie 54 000 USD z zakładanych 300 000 USD. Projekt ten wspomogły obecnie 92 osoby. Po osiągnięciu tego pułapu, Ci którzy wpłacili pieniądze na projekt, będą mogły zakupić urządzenie taniej - za 450 USD. Normalna cena ma wynosić ok. 600 USD. Wersja z Windows 10 ma zostać zademonstrowana na targach CES 2018 pod warunkiem, że wszystko odbędzie się po myśli producenta. Jeśli nie uda się zebrać całej potrzebnej kwoty, każdy sponsor może liczyć na całkowity zwrot pieniędzy. A więc trzymajmy kciuki, by producentowi udało się to co zaplanował, gdyż samo urządzenie prezentuje się bardzo ciekawie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: KhironSigma-PRO - powstaje ultramobilny komputer

 0