Kiedy do sklepów trafią Ryzen 9000 i Ryzen AI 300? Zdaje się, że mamy odpowiedź!

Kiedy do sklepów trafią Ryzen 9000 i Ryzen AI 300? Zdaje się, że mamy odpowiedź!

Nowa generacja procesorów AMD do komputerów stacjonarnych oraz laptopy z nowymi chipami Ryzen AI 300 trafią do sprzedaży w lipcu. Informacje podawane na stronach sklepów internetowych wskazują na dwie konkretne daty.

Wciąż wyczekujemy jeszcze rynkowego debiutu nowych generacji procesorów AMD. Na sklepowych półkach brakuje zarówno modeli z serii Ryzen 9000, jak i laptopów wyposażonych w chipy należące do rodziny Ryzen AI 300. To ma się jednak niedługo zmienić. AMD ujawniło jedynie, że ich nowe CPU będą dostępne od przyszłego miesiąca. Czerwoni nie zdradzili jednak, kiedy dokładnie będzie mogli je kupić. Z pomocą w tej kwestii przychodzą nieoczekiwanie sprzedawcy. Umyślnie czy nie, część z nich zdradziła, kiedy dokładnie nowe procesory AMD trafią na rynek.

Z pomocą w tej kwestii przychodzą nieoczekiwanie sprzedawcy. Umyślnie czy nie, część z nich zdradziła, kiedy dokładnie nowe procesory AMD trafią na rynek.

Na stronie amerykańskiego B&H istnieje zakładka poświęcona modelowi Ryzen 9 9950X. Nie ma oczywiście jeszcze możliwości kupna, za to jest informacja o rozpoczęciu przedsprzedaży 31 lipca o godzinie 15:00 naszego czasu. Zdaje się więc, że seria Ryzen 9000 będzie dostępna (przynajmniej w przedsprzedaży) właśnie 31 lipca.

Kiedy rozpocznie się sprzedaż laptopów z Ryzen AI 300?

Idąc dalej, kolejna ważna wskazówka w temacie dostępności nowych procesorów Ryzen pochodzi z internetowego sklepu Best Buy. Znajduje się w nim oferta dotycząca laptopa ASUS Zenbook S 16 z chipem Ryzen AI 9 365. Z opisu produktu dowiadujemy się, że data jego wprowadzenia to 15 lipca. Pozostaje tylko pytanie jak wiele laptopów z chipami Ryzen AI 300 będzie dostępne na start. 

Podsumowując informacje znajdujące się na stronach internetowych sprzedawców wychodzi na to, że laptopy z procesorami Ryzen AI 300 trafią do sprzedaży w połowie lipca, a sprzedaż desktopowych procesorów z linii Ryzen 9000 zostanie uruchomiona pod koniec tego samego miesiąca. Warto przy okazji dodać, że Ryzeny 9000 mogą pozytywnie zaskoczyć cenami. Nowe układy do komputerów stacjonarnych mają być tańsze od swoich poprzedników. A to z pewnością dobre wieści.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kiedy do sklepów trafią Ryzen 9000 i Ryzen AI 300? Zdaje się, że mamy odpowiedź!

 0