Kiedy gry Activision Blizzard trafią do Game Passa? Nieprędko

Kiedy gry Activision Blizzard trafią do Game Passa? Nieprędko

Microsoft po ponad rocznej batalii sfinalizował przejęcie Activision Blizzard kończąc tym samym telenowelę, którą gracze byli już wyraźnie znudzeni. Wiadomo, iż gry wydawcy trafią do flagowej usługi producenta Xboxa, Game Pass. Niestety nie nastąpi to szybko.

Gry Activision Blizzard nie trafią do Game Passa w 2023 roku

Po tym jak Activision Blizzard dołączył do Microsoftu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby gry z serii Call of Duty, Diablo, Overwatch czy World of Warcraft, a także inne projekty trafiły do Game Passa. Jednak jak przyznał szef marki Xbox, Phil Spencer debiut tytułów Activision Blizzard na tej platformie nie nastąpi z pewnością w 2023 roku. Powód jest prosty, mianowicie Microsoft w wyniku niepewnej fuzji i związanymi z nią kłopotami nie wykonał prac przygotowawczych, aby te gry wrzucić do usługi.

Phil Spencer szef marki Xbox potwierdził, że gry Activision Blizzard nie będą dostępne w Game Pass w tym roku.

Oczekuje się, że gry Activision Blizzard będą obecne w Game Passie od 2024 roku, aczkolwiek, kiedy dokładnie tego na razie też nie wiadomo. Spencer wie, iż gracze mogą być rozczarowani, że w tym roku nie zagrają w żadną grę Activision w ramach usługi, lecz jest to umowa długoterminowa. Przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że chce być ze społecznością szczery i nie zamierza robić im nadziei, że w najbliższej przyszłości coś się w tym zakresie zmieni.

Koniec telenoweli związanej z przejęciem Activision Blizzard

Microsoft po ogłoszeniu w styczniu zamiaru przejęcia Activision Blizzard napotkał po drodze opór ze strony organów regulujących poszczególne krajowe rynki. Największe protesty zgłaszało brytyjskie CMA i Departament Handlu Stanów Zjednoczonych, które zablokowały umowę, natomiast ten pierwszy tuż przed finalizacją transakcji dał finalną zgodę.

Obawy urzędników były związane z wpływem przejęcia na konkurencyjność rynku przy czym wskazywano tutaj pozycję Sony, która co by nie mówić w segmencie konsol pozostaje dość silna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kiedy gry Activision Blizzard trafią do Game Passa? Nieprędko

 0