Kiedy pojawi się aktualizacja do iOS 17? Warto zapamiętać tę datę

Kiedy pojawi się aktualizacja do iOS 17? Warto zapamiętać tę datę

Wtorkowa konferencja Apple, Wonderlust, to nie tylko sprzęt. Wraz z nowymi urządzeniami spodziewamy się również debiutu dużych aktualizacji systemowych, w tym iOS 17. Kolejna wersja systemu dla iPhonów zostanie więc ogłoszona już w ten wtorek. Kiedy jednak w ustawieniach pojawi się możliwość aktualizacji?

Kiedy będzie można zainstalować iOS 17?

O tym, jak dobrze Apple łączy sprzęt z oprogramowaniem wiedzą doskonale posiadacze ich sprzętu. Nic więc dziwnego, że podczas ogłaszania nowych generacji urządzeń, firma ma także w zwyczaju przedstawiać nowe wersje systemów. Wraz z debiutem iPhonów 15 spodziewamy się premiery iOS 17. Nie oznacza to jednak, że już we wtorek, na kiedy zaplanowana jest konferencja Apple, wszyscy posiadacze wspieranych iPhonów będą mieli możliwość aktualizacji swojego smartfona.

Wychodzi na to, że gigant z Cupertino ma w zwyczaju udostępniać uaktualnienia do kolejnych wersji po 6-9 dniach od ogłoszenia.

Apple iPhone

Na oficjalne wypuszczenie iOS 17 będzie musieli poczekać trochę dłużej. Według serwisu 9To5Mac, nowa wersja systemu dla iPhonów zostanie wydana w poniedziałek 18 września, czyli niespełna tydzień po ujawnieniu. Data ta nie jest przypadkowo wybrana. Do jej ustalenia wzięto pod uwagę praktyki Apple z ostatnich kilku dużych aktualizacji iOS. Wychodzi na to, że gigant z Cupertino ma w zwyczaju udostępniać uaktualnienia do kolejnych wersji po 6-9 dniach od ogłoszenia. O wypuszczeniu iOS 17 - a także innych dużych aktualizacji dla pozostałych urządzeń - 18 września piszą również inne źródła. Zdaje się więc, że posiadając sprzęt Apple warto będzie po przyszłym weekendzie zajrzeć do ustawień.

Co przyniesie iOS 17?

Należy jeszcze dodać, że również na pojawienie się iPhonów 15 w sklepach będziemy musieli poczekać trochę dłużej niż do najbliższego wtorku. Dopiero 15 września rozpocząć ma się bowiem przedsprzedaż nowo zaprezentowanego sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Uruchomienia normalnej sprzedaży mamy natomiast spodziewać się w piątek 22 września.

Wracając jeszcze do iOS 17, system ma przynieść kilka ciekawych nowości, z których wyróżnić możemy chociażby lepsze wsparcie dla Dual-SIM z nowymi możliwościami, tryb StandBy, funkcję NameDrop pozwalającą na udostępnianie kontaktów między iPhonami poprzez ich zbliżenie, czy funkcję rozpoznawania zwierząt w galerii zdjęć. Ponadto, aby wywołać asystenta głosowego w iOS 17 wystarczy posłużyć się zwrotem "Siri", który jest po prostu skróceniem obecnie wymaganego "Hej Siri".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kiedy pojawi się aktualizacja do iOS 17? Warto zapamiętać tę datę

 0