Kiedy premiera Apple Vision Pro 2? Poznaliśmy możliwą datę

Kiedy premiera Apple Vision Pro 2? Poznaliśmy możliwą datę

Popyt na Apple Vision Pro zmalał do tego stopnia, że firma z Cupertino podobno zawiesiła prace nad następcą gogli wirtualnej rzeczywistości, ale nic z tych rzeczy. Nowy sprzęt ma nadejść i to za parę lat.

Apple Vision Pro nie odniósł dużego sukcesu, ba mówi się nawet o spadku zainteresowania goglami VR, czemu nie wolno się dziwić, bowiem cena sprzętu do wirtualnej rzeczywistości wynosząca mniej więcej 14000 złotych robi wrażenie i to niezbyt pozytywne. Mimo słabnącego popytu Apple nie zrezygnowało z planu wydania następcy i jeśli wierzyć plotkom to zadebiutuje on za parę lat i nie jest to jakiś długi okres.

Apple Vision Pro 2 ma zadebiutować pod koniec 2026 roku.

Z nowego raportu wynika, że Vision Pro 2 może zostać wprowadzony na rynek pod koniec 2026 roku. Źródło tej informacji, Mark Gurman z Bloomberga wskazuje, iż producent musi wykorzystać tańsze podzespoły do tworzenia swojego urządzenia, co przełożyłoby się na niższą cenę dla klienta. Sama korporacja nie wie na razie jak to zrobić.

"Najnowszy plan działania Apple dotyczący Vision Pro nie przewiduje obecnie wprowadzenia modelu drugiej generacji do końca 2026 r., chociaż firma próbuje znaleźć sposób na wprowadzenie na rynek tańszej wersji przed tą datą. Powiedziano mi, że Apple nadal nie wie, jak dokładnie obniżyć koszty".

Mówi się, że Apple analizuje teraz oferty dwóch chińskich dostawców wyświetlaczy w ramach wysiłków zmierzających do obniżenia kwoty 456 dolarów, jaką musi zapłacić za panele mikro-OLED 4K. Jeżeli Vision Pro 2 byłoby tańsze od poprzednika, wówczas mogłoby odnieść większy sukces.

Tymczasem Apple wprowadza w tym roku nową wersję oprogramowania VisionOS 2.0, ale nie oczekuje się, że to zmieni to sytuację Vision Pro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kiedy premiera Apple Vision Pro 2? Poznaliśmy możliwą datę

 0