Kiedy premiera Nintendo Switch Pro? Podobno w tym roku nie ma co czekać...

Kiedy premiera Nintendo Switch Pro? Podobno w tym roku nie ma co czekać...

Wiele już słyszeliśmy plotek o Nintendo Switch Pro, a jedne z bardziej niedorzecznych mówiły, że zamówienia przedpremierowe będą zbierane już na początku czerwca - co jak wiemy, nie nastąpiło. Coś jest jednak na rzeczy, bo co chwila słyszymy o nowych doniesieniach na temat nowej konsolki, choć w obliczu natłoku wykluczających się wzajemnie informacji, wiele osób wątpi, że Switch Pro się pojawi, a jeśli w ogóle, to na pewno nie w tym roku. Podejrzenia te potwierdza brytyjski kanał YouTube SwitchUp, który niedawno poinformował, że wiarygodne źródło z branży produkcji urządzeń peryferyjnych z Chin, które pracuje nad nowymi, kompatybilnymi z nowym systemem akcesoriami, zostało poinformowane o ogólnoświatowym terminie  wydania nowej konsoli. To wielkie wydarzenie ma się odbyć dopiero w 2022 roku.

Według najnowszych doniesień, na konsolę Nintendo Switch Pro przyjdzie nam poczekać do 2022 roku.

Ponieważ Nintendo Switch Pro nie zostało jeszcze zapowiedziane, a jesteśmy w drugiej połowie roku, premiera w 2022 roku wydaje się sensowna, zwłaszcza że producenci sprzętu mają problemy z nadążaniem za popytem z powodu obecnego niedoboru półprzewodników. Co więcej, kontynuacja hitu  The Legend of Zelda: Breath of the Wild zaplanowana jest na przyszły rok, więc wydanie nowej konsoli przez Nintendo w tym okresie wydaje się dość prawdopodobne.

O Nintendo Switch Pro krążyły plotki od bardzo dawna, a wszystkie informacje na temat nowej konsoli pochodzą od nieoficjalnych żródeł. Według jednej z najnowszych pogłosek, konsola będzie  obsługiwała technologię NVIDIA DLSS, ale nie w momencie premiery. Sercem ma być układ NVIDIA Tegra Orin, który jest znacznie potężniejszy niż SoC znajdujący się na pokładzie obecnego Nintendo Switch. Chip Orin oparty jest na architekturze Ampere i zawiera układ graficzny dysponujący 2048 rdzeniami CUDA oraz procesor z 12 rdzeniami ARM Cortex-A78AE.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kiedy premiera Nintendo Switch Pro? Podobno w tym roku nie ma co czekać...

 0