Killer Instinct na Steam z crossplay Windows 10 i Xbox One

Killer Instinct na Steam z crossplay Windows 10 i Xbox One

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił, że gra Killer Instinct ukaże się także na Steam. Dzięki oficjalnemu forum gry dowiedzieliśmy się teraz również na temat kompatybilności gry z innymi platformami.

Killer Instinct ma ukazać się na platformie dystrybucji cyfrowej Valve pod koniec tego roku. Ważną informacją jest to, że gra umożliwi tzw. rozgrywkę crossplay, czyli międzyplatformową. Pierwotnie tytuł ten zadebiutował na Xbox One, a wraz ze zmianą strategii wydawniczej Microsoftu, powędrował również na PC z Windows 10, do sklepiku firmy z Redmond. Nadchodząca edycja Steam ukaże się już premierowo z możliwością odbywania potyczek z posiadaczami obydwu wyżej wymienionych platform. Tym samym, jest to druga po strategii Rise of Nations produkcja z funkcjonalnością crossplay pomiędzy Windows Store i Steam, a pierwsza, która włącza w to równanie konsolę Xbox One X.

Killer Instinct to tytuł startowy na Xbox One. Ta bijatyka wskrzesza kultową niegdyś markę Rare i Nintendo. KI zdołał zagościć regularnie na EVO, czyli pewnego rodzaju mistrzostwach świata gier walki, co świadczy o jej popularności.

W zeszłym miesiącu jeden z przedstawicieli Microsoftu przy okazji prac nad odświeżoną wersją Rise of Nations wypowiadał się na łamach Windows Central i wyjawił, że firma Satyi Nadelli osiągnęła porozumienie z Valve. Dzięki niemu rozgrywka międzyplatformowa pomiędzy Windows 10 i Steam jest możliwa, aczkolwiek nie było żadnej wzmianki o Xbox One. Teraz mamy potwierdzenie, że nic nie stoi na przeszkodzie także w integrowaniu konsoli Microsoftu i platformy Valve. Tym samym otwiera się nowy rozdział na drodze do totalnej konsolidacji rozgrywki sieciowej. Do tej pory na ogół crossplayem objęte były zazwyczaj co najwyżej dwie platformy. Teraz, już wcześniej dzięki Rocket League i Minecraft obsługującymi jednocześnie Xbox One, PC oraz Nintendo Switch, a także Rise of Nations i Killer Instinct nie ma praktycznie żadnych barier… Ciekawe tylko, kiedy ostatecznie dołączy do tego grona Sony i PS4. W tym momencie wiemy, że Microsoft nadal prowadzi rozmowy z japońską firmą, ale nie wiadomo czy zakończą się one pomyślnie…

Pokaż / Dodaj komentarze do: Killer Instinct na Steam z crossplay Windows 10 i Xbox One

 0