Kinesis Freestyle Edge – klawiatura mechaniczna, którą podzielisz na pół

Kinesis Freestyle Edge – klawiatura mechaniczna, którą podzielisz na pół

Kinesis to niezbyt znany w naszym kraju producent peryferiów komputerowych, który specjalizuje się w tworzeniu unikatowego sprzętu o wysokiej ergonomii. Jego oferta została właśnie rozszerzona o dwuczęściową klawiaturę Freestyle Edge.

Z pozoru Kinesis Freestyle Edge jest estetycznie skromną klawiaturą mechaniczną, opartą na podświetlonych przełącznikach Cherry MX (do wyboru: Red, Brown oraz Blue) i wyposażoną w podkładkę pod nadgarstki. Urządzenie składa się jednak z dwóch sekcji, połączonych 50-centymetrowym przewodem, które użytkownik może rozdzielić, uzyskując tym samym przestrzeń do ulokowania innego peryferium, np. dżojstika lub mikrofonu - jak sugeruje sam producent. Poza typowymi dla układu QWERTY klawiszami, w lewej sekcji znajduje się też osiem programowalnych przycisków multimedialnych, a w prawej - sterowanie podświetleniem i dodatkowymi funkcjami klawiatury (aplikacją towarzyszącą).

Kinesis Freestyle Edge składa się z dwóch sekcji, połączonych przewodem o długości około 50 centymetrów. Zdaniem producenta pozwala to na optymalną aranżację stanowiska pracy.

Warto zaznaczyć, że nietypowej budowie towarzyszy tutaj bogata funkcjonalność. Kinesis Freestyle Edge, obok wspomnianej już iluminacji klawiszy, oferuje też rozbudowaną aplikację do tworzenia makr i obsługi skrótów multimedialnych. Co więcej, producent chwali się również płynnym mechanizmem regulacji wysokości i oprogramowaniem niewymagającym instalacji, uruchamianym bezpośrednio z zaszytej w klawiaturze pamięci. Do masowej sprzedaży sprzęt ma trafić w listopadzie tego roku. Niestety, nie jest on tani. Za samą klawiaturę zapłacimy 220 dolarów, a moduł regulacji wysokości i podkładki pod nadgarstki wymagają dodatkowej dopłaty, odpowiednio 25 oraz 12 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kinesis Freestyle Edge – klawiatura mechaniczna, którą podzielisz na pół

 0