Kingdom Come: Deliverance kolejną darmową grą w Epic Games Store

Kingdom Come: Deliverance kolejną darmową grą w Epic Games Store

Kingdom Come: Deliverance to następna darmowa gra w Epic Games Store, którą użytkownicy dodadzą do kont między 13 a 20 lutego. Produkcja trafiła do sprzedaży dwa lata temu zaś za jej powstanie odpowiada Warhorse Studios, dla którego Kingdom Come: Deliverance jest debiutanckim projektem. Tytuł to klasyczny RPG osadzony w czasach średniowiecznej Europy, który uważany jest za symulator tamtego okresu z racji zastosowań różnych mechanizmów. Historia skupia się na losach Henryka będącego synem kowala, którego do niedawna sielskie życie zostaje zniszczone przez atak wrogiej armii. Głównemu bohaterowi udaje się zbiec i poprzysięga on zemstę na autorach napaści, ale w międzyczasie zostaje wplątany w różne intrygi prowadzące do niekiedy nieoczekiwanych zwrotów akcji. Poza całkiem długim wątkiem fabularnym dostajemy też sporo misji czy innych aktywności pobocznych.

Kingdom Come: Deliverance to kolejna darmowa gra oferowana przez Epic Games Store, którą dodamy do konta od 13 lutego.

Świat przedstawiony w grze obserwujemy z pierwszoosobowej perspektywy, z kolei jednym z elementów stanowiących największe wyzwanie jest system walki, który nie polega wyłącznie na klikaniu maksymalnie kilku przycisków w odpowiednim momencie. Podczas potyczek należy bowiem zadać ciosy w różne części ciała co nie zawsze się udaje, bo oponenci skutecznie się zasłaniają czy wyprowadzają kontry. Starcia muszą być więc ze strony gracza dobrze przemyślane i najlepiej nie podchodzić do nich, jeśli wrogowie mają większy poziom doświadczenia od Henryka. Kluczowymi elementami w Kingdom Come: Deliverance są ponadto konieczność jedzenia czy spania. Jeśli przez pewien czas nie nakarmimy głównego bohatera może on nawet umrzeć. Co ciekawe deweloperzy pomyśleli również o myciu się dlatego w wioskach znajdziemy balie czy obecne w różnych miejscach łaźnie.

Kingdom Come: Deliverance powstał na silniku CryEngine 3 i zaraz po debiucie gry skarżono się na przeciętną optymalizację, ale następne aktualizacje powinny znacząco ją poprawić. Aktualnie darmowymi propozycjami w Epic Games są Carcassonne oraz Ticket to Ride będące adaptacjami gier planszowych. Pierwszą osadzono w średniowiecznych klimatach, z kolei do głównego zadania gracza należy jako włodarza miasta regularne poszerzanie granic. Natomiast w przypadku drugiej produkcji skupiono się na tematyce kolei. Polem działania jest tutaj mapa Stanów Zjednoczonych, na której zaznaczono trasy kolejowe. Nasza rola to przebycie łączące miasta trasy zaś rozgrywka może zakończyć się nawet na kilka sposobów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingdom Come: Deliverance kolejną darmową grą w Epic Games Store

 0